Kevin Spacey, bundan yaklaşık 30 yıl önce Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp henüz 14 yaşında bir çocukken gerçekleştirdiği cinsel saldırı nedeniyle özür diledi.

Harvey Weinstein skandalı sonrasında Hollywood hızlı bir çözülmenin içerisine girdi. Birbirinden güç alan taciz mağdurları, dikkate alındıklarını ve yaptırım elde ettiklerini gördükçe günden güne daha gür bir ses tonuyla konuşmaya başladılar.

Weinstein özelinde hatırlarsanız, sektörün önemli yıldızları, söz konusu şirketin çalışanlarına dek uzanan iddialar beraberinde Weinstein’ın kovulmasını getirmişsti. Tecavüz suçlamasında bulunan Asia ArgentoLucia Evans ve isimsiz bir kişi olayların çorap söküğü gibi gelmesine sebep oldu. 3’ü tecavüz olmakla birlikte toplamda 13 kadının Weinstein’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu belirtmesinin ardından her geçen gün anlatılan hikayeler ve dolayısıyla yaşanmış olan tacizlerin boyutları da artıyor.

Ardından 72 yaşındaki senarist ve yönetmen James Toback 30’un üzerinde kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlandı. İsimler ve yaşanan olayların sayısı ne yazık ki bir yandan hem şok edici bir yandan da içten içe tüm dünyaca bildiğimiz ancak sustuğumuz bir gerçek. Yaşananlar için fazlasıyla üzgünüm ancak tüm bu korkunç tacizler birbir ortaya döküldüğü ve yaşanabilecek diğer tacizler için caydırıcı olacağını düşündüğümde her şey daha farklı bir boyuta erişiyor.

Anthony Rapp

Kevin Spacey Gerçekleştirdiği Cinsel Saldırı Sebebiyle Özür Diledi!

Son olarak iki Oscar ödüllü, eminim ki birçok sinemaseverin hayran olduğu Kevin Spacey, Star Trek: Discovery’de rol alan Anthony Rapp‘e Rapp henüz 14 yaşındayken gerçekleştirdiği cinsel saldırı nedeniyle özür diledi. Fazlasıyla alkollü olduğu için yaşananları hatırlamadığını ancak özür dilediğini belirten Spacey, bugüne kadar özel hayatına dair ayrıntı vermese de olayla birlikte gay olduğunu açıklayarak cinsel yönelimini duyurdu.

Kevin Spacey 26 yaşındayken gerçekleşen olayda Spacey’nin evinde verdiği bir partide aktör tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını açıklayan Anthony Rapp için Spacey’nin “sarhoştum” temalı özrü ne denli yeterli olur bilinmez ancak tüm bu yaşananlar, yapılan tüm bu açıklamalar; gücü, şöhreti ve “erkekliği” sebebiyle bir başka beden üzerinde hak iddia edebilen ve iddia etmiş her tacizciyi tir tir titretiyordur.

Kaynak: The New York Times

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi