Gaspar Noé’nin cezbedici cehennemi Climax, 9 Ocak’ta bir kez daha Başka Çarşamba kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’de ilk kez 25. Adana Film Festivali ve Filmekimi kapsamında gösterimi yapılan Climax için hem seyirciler hem de eleştirmenler tarafından övgü dolu yorumlar yapıldı. Hatırlayacak olursak, 2015 yapımı provokatif filmi Love ile Cannes Film Festivali’ne damga vuran ve bu yıl son filmi Climax ile Cannes’dan ödülle dönen Gaspar Noé, yurt dışında da seyircilerden son derece olumlu eleştiriler almıştı. Yönetmenin Irrevésible‘dan bu yana çektiği en iyi film olduğunu savunanların sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

Nitekim Climax’in, ülkemizde de adeta bir çılgınlığa dönüşerek yedi salonda tam kapasite gerçekleştirilen gösterimleriyle Başka Çarşamba’nın en çok izlenen filmi olduğunu söyleyebiliriz.

Climax 9 Ocak’ta Başka Çarşamba’da

Senaryosunu da Gaspar Noé’nin yazdığı film, boş bir binada provalarını gerçekleştirmek üzere buluşan bir dans grubunun düzenlediği partinin kontrolden çıkması sonucu gelişen çılgın olayları konu alıyor. 95 dakika uzunluğunda olan filmin basına servis edilen ilk resmi sinopsisinde filmle ilgili sadece “Doğum ve ölüm olağanüstü tecrübelerdir. Yaşam ise gelip geçici bir zevktir.” deniyordu. Gaspar Noé’nin gerçek olaylardan esinlenerek yazdığı ve yaklaşık 8 yılda çektiğini söylediği filmin görüntü yönetmenliğini daha önce Noé’yle birçok kez birlikte çalışmış olan Benoît Debie üstlenirken kurgusu ise Denis Bedlow tarafından yapıldı.

Climax’in Başka Çarşamba salon ve seans bilgileri;

Altunizade Capitol Spectrum – 21:30

Beyoğlu Beyoğlıu Sineması – 21:15

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Kadıköy Sineması – 21:00

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:45

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:00

İzmir Karaca Sineması – 20:45

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi