Bu yıl Macbeth ile adından sıkça söz ettiren sinemacı Justin Kurzel sıradaki projesinde The Siege: 68 Hours Inside The Taj Hotel adlı kitabı sinemaya uyarlayacak.

Justin Kurzel imzalı yılın en iddialı yapımlarından biri olan Macbeth‘in vizyona girmesini dört gözle beklerken başarılı yönetmen sıradaki projesini bulmuş gibi görünüyor. Kısa bir süre önce Assassin’s Creed‘in çekimlerine başlayan Kurzel, 2008 yılında gerçekleşen Mumbai’deki terörist saldırısını beyazperdeye aktarmak üzere çalışmalara şimdiden başlamış.

Deadline‘ın özel haberine göre teröristler tarafından ele geçirilen Taj Mahal Palace’daki üç gün boyunca yaşanan olayları odak noktasına alacak yapım Justin Kurzel tarafından sinemaya aktarılacak. Adrian Levy ve Cathy Scott-Clark‘ın birlikte yazdıkları “The Siege: 68 Hours Inside The Taj Hotel” adlı kitaptan uyarlanacak olan filmin senaryosu The Theory Of Everything ile Oscar ödülüne aday gösterilen Anthony McCarten‘a emanet edildi. Captain Phillips ve Black Hawk Down gibi filmlerin tarzlarını benimseyecek olan yapım, hikayeyi herkesin gözünden anlatmayı planlıyor.

justin-kurzel-the-siege-uyarlama-filmloverss

Yapımcı koltuğunda Ollie Madden‘ın bulunduğu filmin vizyon tarihi hakkında net bir bir bilgi bulunmuyor. Filmin uyarlanacağı kitap olan The Siege: 68 Hours Inside The Taj Hotel’in içeriği ise şu sözlerle özetlenmiş:

“Mumbai, 2008. 26 Kasım gecesinde, içinde dünyanın en lüks otellerinden biri olan Taj Mahal Palace’ın da bulunduğu şehir Lashkar-e-Toiba adlı terör örgütü tarafından saldırıya uğradı. Yüzlerce insanın rehin alındığı saldırıda altmış sekiz saat boyunca ateş sesi kesilmedi. Ortalık durulduğunda otelin içinde otuz bir ölü ve daha fazla yaralı vardı. Mallika Jagad, Bob Nichols ve Binny Kang’ın da içinde bulunduğu ekibin cesur eylemleri sayesinde daha büyük zayiatların önüne geçildi.”

Justin Kurzel Assassin’s Creed Çekimlerine Başladı!

Yeni bir yapımda daha adını duyduğumuz Justin Kurzel’in devam eden çalışması ise Assassin’s Creed. Macbeth’de göz kamaştıran bir uyum yakalayan ikili, Michael Fassbender ve Marion Cotillard ile tekrar birlikte çalışan yönetmen video oyun uyarlamalarının başarısızlık döngüsünü kırmaya geliyor. Çekimlerin başlaması ile filmden gelen ilk görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kodlardan karelere geçen Assassin’s Creed 21 Aralık 2016’da seyirci karşısına geçmeye hazırlanıyor.

“Lynch, genlerinde bulunan hafızanın ortaya çıkmasıyla atası olan 15. Yüzyılda yaşayan Aguilar’ın maceralarını tekrar yaşayarak, soyunun gizli bir suikastçı tarikatına dayandığını öğrenir. Bu sayede kazandığı bilgi ve yetenekler sayesinde günümüzde bulunan Tapınak Şövalyelerinin zalimliklerini durdurmaya çalışacaktır.”

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi