Sinema ve dizi dünyasına kazandırdığı güçlü kadın karakterler ile tanınan Joss Whedon Batgirl solo filmi için hazırlıklara başladı.

Her projesiyle büyük yankı uyandıran Joss Whedon’dan uzun süredir haber alamıyorduk. Son olarak Avengers: Age of Ultron ile beyazperdelere konuk olan usta yönetmen, aramızdan kırgın ayrılmıştı. Bu kırgınlığın en büyük sebebi ise son dönemde her yönetmenin muzdarip olduğu stüdyo kısıtlamalarıydı.

The Avengers ile sinema dünyasında yepyeni bir çağı başlatmasının ardından Marvel Sinematik Evreni’nin tüm sorumluluğu Whedon’a yüklendi. İkinci fazın tüm filmlerinde aktif rol üstlenen Whedon’ın bu süreç boyunca verdiği her röportajda çok fazla yorulduğunu ve bir daha böyle bir tempoda çalışmak istemediğini sıklıkla dile getirmesine şahit olduk. Age of Ultron’un yapım sürecinde stüdyo ile sürekli olarak anlaşmazlıklar yaşayan başarılı yönetmen, nedenini açıkça belirtmese de Marvel ile yollarını ayırdığını duyurdu. Devamında ise sonunun ne zaman geleceğini bilmediğimiz derin bir sessizlik başladı.

Joss Whedon Batgirl’ü Yönetmeye Hazırlanıyor

Variety’nin özel haberiyle Whedon’ın yepyeni bir proje için kollarını sıvadığının müjdesini aldık. Sıkı durun, DC’nin en popüler kadın kahramanı olan Batgirl, Joss Whedon’a emanet. Evet yanlış duymadınız. Marvel Sinematik Evreni’nin kurucularından biri olan Whedon, DC Extended Universe’e transfer oluyor.

batgirl-joss-whedon-a-emanet-1-filmloverss

Sinema ve dizi dünyasında yarattığı güçlü kadın karakterler ile tanınan Whedon’un Batgirl solo filmi için hazırlıklara başlamış olması inanılmaz bir haber. Yıllardır ayakları yere basan, klişelerden uzakta bir kadın süper kahraman filminin yolunu gözlüyoruz. DCEU’yu ne kadar olumsuz eleştirsek de, şimdiden MCU’dan daha fazla sayıda ”heroin”e sahip. Heyecanla beklediğimiz Wonder Woman’ın ardından başrolünde Margot Robbie’nin yer alacağı Gotham City Sirens için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Bugün aldığımız sevindirici haberle ise Batgirl’ün de sırada olduğunu öğrendik. Çok güzel hareketler bunlar DC, devamını bekliyoruz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi