Geçtiğimiz yıl ortalığı kasıp kavuran HBO’nun popüler bilimkurgu dizisi Westworld’ün yaratıcısı Jonathan Nolan, dizinin geleceğiyle ilgili oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. 

HBO’nun popüler dizisi bilimkurgu dizisi Westworld; geçtiğimiz senenin en çok konuşulan dizilerinden biri olmakla beraber, birinci sezonuyla ortalığı kasıp kavurmuş ve televizyon dünyasına yeni bir soluk getirmişti. Başrollerini Evan Rachel Hood, James Marsden ve Ed Harris’in paylaştığı, The Dark Knight Rises ve Interstellar gibi başarılı yapımlara katkısı bulunan Jonathan Nolan önderliğinde ekranlara gelen dizi, şimdi de 2. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dizinin yeni sezonu için Jonathan Nolan, oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Gelin hep birlikte bu açıklamalara bakalım.

westworld-anthony-hopkins-and-jonathan-nolan-filmloverss

Jonathan Nolan: Westworld 2. Sezon İçin Bazı Şeyleri Saklamayı Tercih Ettik

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde Westworld’ün uyarlandığı 1973 yapımı orijinal filmin aksine dizinin ilk sezonunda Roman ve Orta Çağ zamanlarının neden bulunmadığı sorulan Jonathan Nolan, 2. sezona bir şeyler bırakmaları gerektiğini söyleyerek bu çağları 2. sezonda göreceğimizin haberini vermiş oldu.

Öte yandan yapay zekanın etkilerine farklı bir bakış açısı getiren dizi için Jonathan Nolan’ın açıklaması ise şöyle: ‘Yapay zekanın korkusu arasında eşit derecede bölünmüş hissediyorum. Bizi köle yapacak ve korkmamamızı sağlayacaktır. Geçen sene düşmüş olan şeylere bakarsanız, insanlar bu dünyayı yönetmekten çok korkuyorlar. İyileştirme için yeterli alan olduğu açıktır. Dünyamızın işlevleri bir ölçüde dramatik gelişmeler sağlayabilir. İnsanlar soru sormayı sever: ‘Yapay zeka bize kötülük yapmak ve bizi yok etmek mi istiyorsun?’ gibisinden. Bir şirketin amacı kazanç sağlamaktır. Çok basit. Bu karşılıklı bir alışveriştir. Ya daha az ya da daha fazla. Bilgisayarlar da aynı şey üzerinde çalışıyorlar. Görülebilen şeyin ötesinde bir şeye görüntüden öteye geçirebilecek en basit yönergelerle, söz ettiğimiz şey budur. ‘  

Buradan anlaşıldığı üzere yapay zekanın etkilerini, daha farklı bir şekilde hissedeceğimiz yeni bir sezon bizleri bekliyor. 2018’de yayınlanması planlanan dizinin yeni sezon fragmanı ise buradan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi