Under the Skin’in yönetmeni Jonathan Glazer’ın II. Dünya Savaşı’nda Auschwitz’teki Nazi kampında geçecek yeni filminin çekimleri önümüzdeki yıl başlayacak.

2000 yapımı Sexy Beast ve 2004 yapımı Birth’ün ardından 2013’te Under the Skin‘le karşımıza çıkan Jonathan Glazer, başrolde Scarlett Johansson’ın yer aldığı filmiyle o yıl büyük ses getirmişti.

Uzaylı bir kadının İskoçya’daki yalnız erkekleri ağına düşürmesi gibi bir konuyu bilimkurgu perspektifinden izleyiciye sunan film, dünyanın çeşitli bölgelerinde vizyona gireli 4 yıl kadar olmuşken Glazer, artık yeni filminin hazırlıklarına iyiden iyiye girişmiş durumda.

Jonathan Glazer’ın Yeni Filminin Çekimleri Önümüzdeki Yıl Başlayacak

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz yıl yine Temmuz ayında yönetmen, yeni filminin senaryosunu bitirdiğini ve prodüksiyon öncesi çalışmalara başlayacağını açıklamıştı. Aradan geçen neredeyse 1 yılın ardından Glazer, yeni filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde A Dash of Drash isimli bir podcast’e konuk olan Jonathan Glazer, yeni filminin adını açıklamasa da proje hakkında ipuçları vermekten çekinmemiş. Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük katliam kamplarından birisi olan Auschwitz’te geçecek olan film, Schindler’s List ya da Son of Saul gibi filmlerin aksine yaşananları katliama maruz kalan Yahudi insanların gözünden anlatmayacak. Glazer, olayları katliama göz yuman ya da yummak zorunda kalan insanların perspektifinden anlatacak.

Çekimlerine gelecek yılın yaz aylarında başlanması planlanan filmin 2020’de sinemalarda yerini alması bekleniyor.

Kaynak: The Playlist

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi