Ülkemizde ilk kez Randevu İstanbul Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkan Fransız yönetmen Arnaud Desplechin’in son filmi Jımmy P.’nin ilk klibi yayınlandı.

Jimmy P. İkinci Dünya Savaşı’nda savaşmış bir Amerikan Yerlisinin ülkesine döndükten sonra yaşadığı psikolojik sorunlara cevap bulunamaması ve Fransa’dan çağırılan uzman bir doktorla kurduğu iletişim üzerine bir film. Filmin konusu “insan” olunca usta bir oyuncu kadrosu da vazgeçilmez bir ihtiyaç oluyor.  Benicio Del Toro ve Mathieu Amalric gibi iki muhteşem oyuncuyu kadrosunda barındıran film Cannes Film Festivali’nde de Altın Palmiye için yarışmıştı.

Ünlü psikiyatrist George Devereux’un, gerçek bir hikayeden ve notlarından yola çıkarak yazdığı kitabından uyarlanan film çok farklı iki kültüre mensup iki insan arasındaki ilişkiyi, dostluğu sıcak bir şekilde ele alıyor ve bunu yaparken psikoloji ve antropoloji bilimlerine de fazlasıyla yer veriyor.

[youtube video_id=”4taCwAFDclE” width=”600″ height=”350″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi