Başrolünde Adam Driver’ın yer aldığı, yönetmenliğini ve senaristliğini bağımsız sinemanın en önemli isimlerinden Jim Jarmusch’un üstlendiği Paterson Başka Çarşamba’da!

Stranger Than Paradise, Night on EarthBroken Flowers gibi yapımlarla beyazperdenin öne çıkan isimlerinden Jim Jarmusch’un 2013 yılında izleyiciye sunduğu Only Lovers Left Alive yönetmenin en başarılı filmlerinden biri olarak karşımıza çıkmış; Jarmusch’a Cannes Film Festivali‘nin kapılarını aralamıştı. Yaklaşık üç yıllık bir aradan sonra yeni projesi Paterson ile ekrana dönen Jarmusch filmin senaryosunu kendi kaleme aldı. Başrolünde bağımsız yapımlarda izlemeye alışkın olduğumuz Adam Driver yer alıyor. Oyuncuya Golshifteh FarahaniFrank Harts ve Kara Hayward eşlik ediyor. Şiirle iç içe geçen bir deneyim olan Paterson, 16 Ağustos’ta Başka Çarşamba’da; kaçırmayın!

16 Ağustos’u Ajandanıza Not Edin, Paterson Başka Çarşamba’da!

paterson-baska-carsamba-filmloverss

Monoton bir hayatın dahi şiirselliğini bulup çıkarabilen Paterson’ın konusu kısaca şöyle;

Paterson, New Jersey’de otobüs şoförlüğü yapmaktadır. Her gün bir diğerinin aynısıdır. Şehri dolaşır, insanları seyreder, şiir yazar, köpeğini gezdirir. Bazı zamanlar bara gider. İstedikleri konusunda katıdır, bir biradan fazlasını içmez. Daha sonra evinde onu bekleyen eşi Laura’nın yanına gider. Ancak kendisi rutinine devam ederken, Laura’nın hayatı değişmektedir. Paterson hayallerini gerçeğe dönüştürme konusunda adeta bir uzman olan Laura’yı sevmekte, onun hırslarını desteklemektedir. Film günlük hayatın detayları üzerinde dururken, insanlar arasındaki küçük ayrıntılara dikkat çekiyor.

Paterson’ın Başka Çarşamba Salon ve Seans Bilgileri

Altunizade Capitol Spectrum – 21:00

Beyoğlu Beyoğlu Sineması – 21:00

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Etiler Akmerkez Cinema  Pink – 21:00

Kadıköy Rexx Sineması – 21:00

Ankara Kızılay Büyülü Fener – 21:00

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi