V_Sg31zxf38


Avrupa’nın en önemli belgesel film festivallerinden Jihlava Belgesel Film Festivali’nin Jean-Luc Godard imzalı tanıtım fragmanı yayınlandı.

Fransız Yeni Dalgası’nın nev-i şahsına münhasır yönetmeni Jean Luc-Godard, bu yıl yeni filmi Le livre d’image ile 4 yıllık aranın ardından Cannes topraklarına geri döndü.

Le livre d’image, festivalde büyük bir merakla takip edilirken Godard ise yine kendince bir tarzla Croisette’e damga vurmuştu. Filmin basın toplantısına akıllı telefonu aracılığıyla görüntülü konuşarak katılan usta yönetmen, bu hareketiyle sosyal medyada da çokça konuşulmuştu.

İşte Godard’ın bu hareketi şimdi bambaşka bir şeye esin kaynağı olmuş durumda.

Jihlava Belgesel Film Festivali’nin Jean-Luc Godard İmzalı Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Çek Cumhuriyeti’nin Jihlava kentinde düzenlenip Avrupa’nın en önemli belgesel film festivallerinden bir tanesi olan Jihlava Belgesel Film Festivali‘nin bu yılki tanıtım fragmanı geçtiğimiz gün, tam da Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen bir diğer önemli festival olan Karlovy Vary sırasında yayınlandı.

Geçtiğimiz yıllarda Godfrey Reggio, Jan Němec ve Jóhann Jóhannsson gibi önemli sinema figürlerinin yarattığı belgesel fragmanının bu yılki versiyonun altında ise Jean Luc-Godard’ın imzası bulunuyor. Usta yönetmenin kendi sıra dışı tarzını minimalist bir tarzda aktardığı 1 dakikalık kısa fim, bizlere sanat tarihine Godard’ın telefonundan panoramik bir bakış atma imkânı sunuyor adeta.

Bu yıl 22. kez düzenlenecek olan Jihlava Belgesel Film Festivali, 25-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi