Şimdilerde Jeepers Creepers 3’nin çekimlerine devam eden Victor Salva, daha önce işlediği cinsel istismar suçu yüzünden sinemaseverler tarafından boykot ediliyor.

Son yıllarda tüm dünyadaki cinsel istismar suçları maalesef gözle görülür bir artışta. Gazetede okuduğumuz, televizyonda izlediğimiz bu tür haberler gitgide daha da korkunç bir hal alırken; sevdiğimiz sanatçıların, oyuncuların ya da yönetmenlerin bu haberlerle anılması bizleri daha da üzüyor. En son hatırlayacaksınız Casey Affleck bu konu ile gündeme gelmişti. Geçmişinde birkaç kez kadınlara karşı cinsel şiddette bulunduğu açıklanan Affleck, ne yazık ki Akademi ödülü ile poh pohlanmıştı. Casey Affleck bir ilk mi? Elbette hayır. Üvey kızıyla ilginç bir ilişki yaşayan ve evlatlık kızına cinsel istismarda bulunan Woody Allen ya da 13 yaşındaki genç bir kadına tecavüz eden Roman Polanski… Sanat dünyasında objektif olmalıyız diyenler olacaktır ancak bu konu sandığınızdan da hassas. Bizlere göre canavarlar sadece bir filmin konusu olmalı, övgülere ve ödüllere boğulmamalı!

jeepers-creepersin-yonetmeni-victor-silva-sinemaseverler-tarafindan-boykot-ediliyor-filmloverss2

Canavarlar Sadece Bir filmin Konusu Olmalı; Övgülere ve Ödüllere Boğulmamalı!

Casey Affleck’ten sonra şimdi de gözler yönetmen Victor Salva’ya çevrildi. Korku filmi Jeepers Creepers 1 ve 2 filmlerinin yönetmeni Victor Silva bir dönem deyim yerindeyse korku filmi dünyasında fırtınalar estirmişti. Şimdilerde yönetmenin gündeme gelmesinin sebebi 1988 yılında Clownhouse filmi setinde 12 yaşındaki bir erkek çocuğuna tecavüz etmiş olması. O yıllarda sadece 15 aylık bir hapis cezasına çarptırılan Salva, yıllar sonra Jeepers Creepers 3 filmi ile geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Hapisten çıktıktan sonra da yönetmenliğe devam eden Silva, geçtiğimiz günlerde duyarlı bir sinemaseverin tepkisiyle karşılaştı. Mark Zoradi isimli bu kişi, Change.org sayfasında yönetmenin bu yeni filmine gidilmemesi gerektiğini ve sinema salonlarının bu filmi göstermemesinin daha doğru olacağını anlattı. Yönetmene ve filme karşı bir imza kampanyası başlatan Zoradi, sesini duyurmaya çalışıyor.

Siz de destek vermek isterseniz kampanyanın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi