C.R.A.Z.Y ve Dallas Buyers Club gibi iki modern klasiğe imza atan, son olarak HBO için çektiği Sharp Objects ile bir kez daha övgü toplayan Jean-Marc Vallée, Gorilla and the Bird isimli romanı televizyona uyarlamaya hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Sharp Objects vesilesiyle Collider‘a bir röportaj veren Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée, dizi çekmekten yorulduğunu belirterek yeniden beyazperdeye dönmeyi planladığını ve iki saatlik bir hikâye anlatmayı çok istediğini ancak şu an yine kendisini çok heyecanlandıran altı saatlik bir televizyon projesi üzerinde çalıştığını açıkladı. Marc Vallée “Umarım, bir sonraki projem bu olmaz.” dese de çalışmalara çoktan başlanmış.

Jean-Marc Vallée Truman Show’a Olan Benzerliğiyle Dikkat Çeken Gorilla and the Bird’ü Televizyona Uyarlayacak!

Zack McDermott’un Gorilla and the Bird isimli romanından uyarlanacak olan dizinin senaryosunu, Valle’nin Demolition’da birlikte çalıştığı ve kendisine hayran olduğunu söylediği senarist Bryan Sipe kaleme alacak. İkilinin yeniden bir araya geleceği proje, kağıt üzerinde oldukça ilginç duruyor.  Goodreads‘de 4.23 puanı bulunan kitap, Zack McDermott’un bir sabah uyandığında Truman Showvari bir biçimde hayatının filme çekilerek başkaları tarafından kayda alındığına inanması sonucu yaşananları ve yaşadığı kriz sonucu tutuklanarak  Bellevue Hastanesi’ne kaldırılmasını konu alıyor.

Her ne kadar dizi çekmekten yorulduğunu ve yeniden beyazperdeye dönmek istediğini belirtse de, öyle görünüyor ki Jean-Marc Vallée’nin yeni projesi yine bir televizyon dizisi olacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi