Fransız Yeni Dalgası’nın öncü isimlerinden Jean-Luc Godard’ın yönetmenliğini üstlendiği, 1986 yapımı Grandeur Et Décadence D’un Petit Commerce De Cinéma’nın restore edilmiş versiyonundan fragman izleyiciyle buluştu.

Fransız Yeni Dalgası’nın öncü isimlerinden Jean-Luc Godard; sinema tarihine muazzam filmler bırakmış, sinema hakkındaki görüşleriyle birçok insana ilham vermiş ve birçok sinemaseverin favori yönetmenleri arasında yer alan inanılmaz bir yönetmendir.

Sadece uzun metraj sinema filmleriyle değil, kısa filmleriyle ve televizyon sektöründe yaptığı işlerle de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Godard’ın, 1986 yılında bir televizyon dizisi için çektiği Grandeur Et Décadence D’un Petit Commerce De Cinéma da yönetmenin her zamanki gibi harika bir projeye imza attığı yapımlar arasındaki yerini alıyor. Jean-Pierre Léaud, Jean-Pierre Mocky, Marie Valera gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı film, bir sonraki filmini çekmeye çalışan bir yönetmenin başından geçen olayları konu alıyor.

Konusuyla ve bir Jean-Luc Godard filmi olmasıyla dikkatleri üzerine çeken bu film, şimdi ise sinemalarda izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

jean-luc-godard-imzali-grandeur-et-decadence-dun-petit-commerce-de-cinemanin-restore-edilmis-versiyonundan-fragman-yayinlandi-2-filmloverss

Restore Edilen Grandeur Et Décadence D’un Petit Commerce De Cinéma’dan Fragman

Evet, duyduklarınız tamamen doğru! Jean-Luc Godard imzalı Grandeur Et Décadence D’un Petit Commerce De Cinéma, restore edilmiş versiyonuyla beyazperde ekranlarındaki yerini alacak. La Chinoise ve Le Gai Savoir ile beraber bir başka Godard filminin restore edilmiş olması ise biz sinemaseverleri büyük bir mutluluğa boğuyor. Hem de bu kadar harika filmler çeken bir yönetmenin filmini, yeni nesil sinema seyircisinin bilmesi ve izlemesi açısından büyük bir önem taşıyor.

Restore edilmiş versiyonunun ilk kez Locarno Film Festivali’nde gösterileceği filmin, ülkemizdeki sinemalarda gösterim şansı bulup bulamayacağı ise merak konusu. Umarım filmi, normal gösteriminde ya da bir festival kapsamında izleme şansı buluruz. Sözü daha fazla uzatmadan; sizi, Grandeur Et Décadence D’un Petit Commerce De Cinéma’nın restore edilmiş versiyonundan yayınlanan fragmanla baş başa bırakıyorum.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi