James Franco, son dönemde sınırlarının dışına çıkıp, oldukça aykırı işlere imza attı. “This is the End” filminde kendisini oynadı. “Oz the Great and Powerful” filminde meşhur Oz Büyücüsü’nü canlandırdı. “Spring Breakers” filminde bir haydut oldu. Şimdi de “Lovelace” filminde Hugh Hefner’ı canlandırmaya hazırlanıyor. Hepsi bu da değil. William Faulkner’ın kitabından uyarlanan “As I Lay Dying” filminin de yönetmen koltuğunda James Franco var.

The L.A. Times; Franco’nın bir sonraki yöneteceği filmin yine William Faulkner romanından uyarlanan “The Sound And The Fury” olacağını yazdı. Tüm zamanların en iyi romanlarından sayılan “The Sound And The Fury” daha önce 1959 yılında Martin Ritt’in yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmıştı. James Franco, bu hikâyeyi ikinci kez uyarlayacak isim olmaya hazırlanıyor.

James Franco, filmde oyuncu olarak da yer alacağını söylüyor. Eğer her şey planladığı gibi giderse; Mad Men’in başrol oyuncusu Jon Hamm, filmde piskopos Mr. Compson’u oynayacak. James Franco, aynı zamanda kendi kardeşi Dave Franco’nun da filmde; intihara meyilli, sinir hastası Quentin Compson’ı canlandırmasını istiyor. “As I Lay Dying” filminde rol alan Danny Mcbride da muhtemelen “The Sound And The Fury” filminin oyuncu kadrosunda yer alacak.

Kısaca değinecek olursak; film Compson Ailesi’ni dört farklı bakış açısıyla anlatan gotik bir hikaye hakkında. Anlatıcılardan biri zeka geriliği olan Benny. Bu dört kişi, Compson Ailesi’nin ekonomik durumundan, sosyal durumuna kadar, her türlü detayı ele alarak uzun yıllar boyunca yaşadığı hayatı anlatıyor.

Franco, bu filmi sonbaharda çekmeyi planlıyor ama verilen bu zaman değişebilir. Öncesinde, William Faulkner’dan diğer uyarlanan film “As I Lay Dying”e bir göz atmak gerek.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi