Başrollerinde Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Keira Knightley ve Jason Clarke gibi isimlerin olduğu, yılın merakla beklenen filmlerinden Everest’ten ilk fragman yayınlandı.

Jake Gyllenhaal, geçtiğimiz yıl yer aldığı Nightcrawler‘da canlandırdığı Louis Bloom ile ürkütücü bir performans sergilemiş, filmi izleyen herkesin takdirini kazanmıştı. Fakat ünlü oyuncu bu rolü ile hak ettiği Oscar adaylığına uzanamamıştı. Son yıllarda oynadığı karakterler ile zorlu rollerin aranan isimlerinden olan Gyllenhaal, 2015 yılında yer aldığı filmler ile de bu çizgisini koruyor. Antoine Fuqua‘nın Southpaw‘ı ile J. M. Vallee‘nin Demolotion‘ı yanı sıra, ünlü oyuncunun yer aldığı bir diğer 2015 yapımı film olan Everest‘ten bugün itibari ile ilk fragman yayınlandı.

Everest, Gerçek Bir Trajik Hikayeye Dayanıyor

Filmin oyuncu kadrosu Gyllenhaal ile sınırlı değil. Josh Brolin, Keira Knightley, John Hawkes, Jason Clarke, Robin Wright, Sam Worthington, Michael Kelly ve Emily Watson gibi birbirinden başarılı isimlerden kurulu bir oyuncu kadrosuna sahip olan Everest, sekiz dağcının 1996 yılında Himalayalar’ın zirve noktasına ulaşmaya çalışırken hayatını kaybetmesine odaklanıyor. 101 Reykjavik, Contraband, 2 Guns gibi filmlerin kamera arkasındaki isim olan İzlandalı Baltasar Kormakur‘un yönetmenliğini yaptığı Everest’in, özellikle Nepal’deki deprem felaketinden sonra benzer bir dokunaklı hikayeyi nasıl ele aldığı hayli merak ediliyor.

Yavaş yavaş yaklaşan ödül sezonunda da adını sıkça duyacağımız Everest’in gösterim tarihi ise 18 Eylül 2015.

Hazırlayan: Emre Serbes

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi