Yazdığı ve çektiği bilimkurgu filmleriyle dikkat çeken J. J. Abrams’ın 5 favori filmi için sizleri şöyle alalım. 

Şu sıralarda yeniden canlandırdığı Star Wars serisiyle meşgul olurken diğer yandan serinin 9. filmi yöneteceğini duyuran J. J. Abrams, kuşkusuz dönemimizin en önemli bilimkurgu film yapımcılarından birisi.

Kariyerine 90’lı yıllarda başlasa da dünya çapında tanınırlığa 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost dizisiyle ulaşan Abrams, o zamandan bu zamana popülerizmden bir şey kaybetmiş değil. Bir yandan Star Trek filmleri çekerken diğer yandan hem dizi hem de sinema kısmında yapımcılık ve senaristlik yaparken gördüğümüz Abrams’ın oldukça çalışkan bir sinema insanı olduğu aşikar.

Son olarak Star Wars hayranları tarafından sıkça tartışılan Star Wars: Episode VII – The Force Awakens’ı çeken yönetmen, Colin Trevorrow’un ayrılmasının ardından Star Wars: Episode IX’ın da yönetmen koltuğuna geçmeye karar vermişti. Kariyerine bakış attığımızda daha çok bilimkurgu türünde yapımlarla karşımıza çıkan J. J. Abrams, konu kendisinin favori filmlerine geldiği zaman ise oldukça farklı bir ağız tadına sahip. Klasik romantik komedilerden Hitchcockian gerilimlere kadar geniş bir janrda beğeniye sahip olan J.J. Abrams’ın 5 favori filmi için sizleri şöyle alalım.

J. J. Abrams’in 5 Favori Filmi

Star Wars – George Lucas (1977)

star-wars-1977-filmloverss

The Philadelphia Story – George Cukor (1940)

philadelphia-story-filmloverss

Tootsie – Sydney Pollack (1982)

sydney-pollack-tootsie-filmlovers

Rear Window – Alfred Hitchcock (1954)

rear-window-filmloverss

Jaws – Steven Spielberg (1975)

jaws-filmloverss

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi