35. İstanbul Film Festivali kapsamında Türkiye’ye gelmesini merakla beklediğimiz usta oyuncu Ian Mckellen, tek kişilik gösterisinde Gandalf’ı bir kez daha canlandırmaya hazırlanıyor.

The Lord the Rings ve X-Men serisinde hayat verdiği karakterle neredeyse tüm dünya tarafından tanınır hale gelip kariyerine onlarca başarı sığdıran Ian McKellen, kuşkusuz yaşayan en önemli oyuncular arasında yer alıyor.

Zengin programıyla bir kez daha dikkat çeken 35. İstanbul Film Festivali kapsamında Türkiye’ye gelip burada birtakım söyleşilere katılacak olacak Ian McKellen, ilerlemiş yaşına rağmen halen oldukça çalışkan. Bir yandan sinemada diğer yandan tiyatroda performans gösteren McKellen’ın bir sonraki projesi usta ismin daha önce canlandırdığı karakterlere geri dönüşü niteliğinde olacak.

ian-mckelle-park-theatre-filmloverss

Ian McKellen Gandalf’a Bu Kez Tiyatroda Hayat Verecek

Yaz aylarında Londra’daki Park Theatre’da Shakespeare, Tolkien, Others & You isimli oyunuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Ian McKellen, Peter Jackson’ın Orta Dünya serisinde yıllarca kamera arkasında canlandırdığı Gandalf’a bu kez seyirci önünde canlı olarak hayat vermeye hazırlanıyor. 9 gece boyunca sürmesi planlanan etkinlikte McKellen, sergileyeceği performansın yanında daha önce birlikte çalıştığı oyuncu ve yönetmenlerle 50 yıllık kariyerini konuşacak.

Maddi anlamda zorluk yaşayan Park Theatre’ın kapılarının açık kalması amacıyla düzenlenen etkinlikten elde eden tüm gelirler yine tiyatroya aktarılacak. Ian McKellen’ın yarım asırlık kariyerini sahneye taşıyacağı Shakespeare, Tolkien, Others & You, 3-9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi