White Zombie, Shaun of the Dead, Warm Bodies gibi filmlerde karşımıza çıkan zombilerin, I. Dünya Savaşı’nda varlık gösterdiği korku türündeki Trench 11’dan fragman yayınlandı.

İlk olarak 1932 yılında White Zombie filmiyle sinemaya giriş yapan, George Romero’nun yönettiği 1968 yapımı Night of the Living Dead filmi sayesinde popüleritesi artan zombiler, geçmişten günümüze birçok farklı filmde ve farklı şekillerde karşımıza çıktı. Kimi zaman Edgar Wright imzalı Shaun of the Dead gibi komedi filminde, kimi zaman da Warm Bodies’te olduğu gibi insanlıklarını henüz kaybetmemiş varlıklar olarak beyazperdedeki yerini aldı. Bununla beraber zombiler, son yıllarda The Walking Dead dizisiyle beraber yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Peki bütün bu filmilerden sıyrılmayı başarabilen ve geçtiği zaman bakımından ilgi çeken yeni bir zombi filmi görmeye ne dersiniz? Öyleyse zombi temalı, tarihi korku filmi Trench 11 tam da size göre bir film.

i-dunya-savasinda-gecen-ilginc-bir-zombi-filmi-trench-11-2-filmloverss

I. Dünya Savaşı’nda Geçen Zombi Filmi Trench 11’dan Fragman Yayınlandı

Toronto After Dark Film Festivali’nde prömiyerini yapacak olan Trench 11, I. Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçiyor. Almanlar’ın geliştirdiği çok özel bir biyolojik silahın, kontrolden çıkması üzerinden ilerleyen film; bu silahın hızla yayılmakta olan bir hastalığı ortaya çıkarmasıyla yaşanan olayları konu alıyor. İşte tam bu noktada bu silahın bir yan etkisi olarak zombiler devreye giriyor.

Kariyeri boyunca daha çok televizyon sektöründe çalışan Leo Scherman’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Rossif Sutherland, Karine Vanasse, Shaun Benson, Charlie Carrick, Ted Atherton, Adam Hurtig, Robert Stadlober ve Luke Humphrey gibi isimler yer alıyor. İzleyiciyi ürkütebilecek bir yapıya sahip olan filmi, Türkiye’de ne zaman izleyeceğimiz henüz belli değil. Eğer filmin yayınlanan fragmanını buradan izlemek isterseniz aşağıdaki videoya tıklamanız yeterli.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi