Koff Animasyon, Zeki Müren ile başladığı animasyon yolculuğuna Müslüm Gürses ile devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde fragmanı paylaşılan animasyon 3 Mart’ta Müslüm Gürses’in ölüm yıl dönümünde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor!

Köyden kente göçün yoğunlaşmasıyla bir alt kültür olarak doğan arabeskin o dönemde filmlere yansıması da elbette gecikmedi. Müslüm Gürses de bu bağlamda hem müziğimize damgasını vurmuş hem de rol aldığı dönemin arabesk filmleriyle izleyicilerle kurduğu içten bağı daha da derinleştirmişti.

Müslüm Gürses’in Hayatı Animasyona Uyarlandı!

Duyguların en derin, en acılı şekilde dışa vurulduğu arabesk kültürü tamamen kendi kitlesini ve içinden çıktığı yaşam tarzını yeniden şekillendirecek bir güce ulaşmıştı. Bu dönemden sonra Müslüm Gürses yeni açılımlar deneyerek popüler şarkıları kendi müziğine uyarlamış ve çok daha geniş kitlelerin yoğun sevgisini kazanmıştı. Ancak ne yazık ki arabeskin belki de en güçlü sesi Müslüm Gürses’i geçtiğimiz yıllarda kaybettik. Özlemimizi Müslüm Gürses’in arkasında bıraktığı şarkılarıyla gidermeye çalışırken Koff Animasyon, “Baba”nın ölüm yıl dönümü olan 3 Mart’ta Müslüm Gürses anısına bir animasyon filmi yayınlayacağını duyurdu.

Zeki Müren’i konu alan “Zeki” animasyonuyla serisine başlayan Koff Animasyon, çok yerinde bir hamleyle bakışını bu kez Müslüm Gürses’e çeviriyor. 3 Mart’ta yayınlanacak olan animasyon için ayrıca bir fragman da yayınlandı. Seven – sevmeyen herkesin hayatının bir döneminde yolunun muhakkak kesiştiği ve birlikte efkarlandığı Müslüm Gürses’in anısına yapılan kısa filmi merakla bekliyoruz!

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi