Jeff Nichols’un yeni filmi Midnight Special’dan ilk fragman yayınlandı. Film, özel güçleri olan Alton’un serüvenini ele alıyor.

Mud ve Take Shelter filmleri ile eleştirmenlerden tam not olan senarist/yönetmen Jeff Nichols, yeni bir bilimkurgu film projesi ile hayranlarını şaşırtıyor. Midnight Special isimli film, bilimkurgu türünü yetişkinlere yönelik  bir biçimde ele alacak. Oyuncu Michael Shannon’u (Revolutionary Road, Boardwalk Empire), yönetmen ile uzun süreli ortaklığını bozmadan tekrardan başrolde görüyoruz.

Midnight Special’dan İlk Fragman

Filmde Shannon, 8 yaşında Alton isimli süper güçleri bir çocuğun babasını canlandırıyor. Bir baba olarak, Shannon’un karakteri Roy’un görevi Radikal dinciler, yerel kolluk ve hükümetin yakalamaya çalıştığı Alton’u korumak. Kadroda ek olarak Kristen Dunst (Melancholia, Virgin Suicides), Adam Driver (Girls, Star Wars: Force Awakens), Joel Edgerton (The Gift, Exodus: Gods & Kings) ve Sam Shepard (The Right Stuff) yer alıyor.

Midnight-Special-Shannon-filmloverss2

İlham kaynağı John Carpenter

Film, Jeff Nichols’un ilk stüdyo filmi olacak. 80ler bilimkurgu filmlerinden ilham aldığını söyleyen Nichols, Midnight Special’ı görsel olarak John Carpenter filmlerine benzetmeye çalışmış. Fragmandan da anlaşılacağı üzere Midnight Special, gelecek yılın en iddalı filmlerinden olacakmış gibi gözüküyor.

Merakla beklediğimiz film 18 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi