Helena Bonham Carter’ın, Eleanor Riese’ı canlandırdığı ve akıl hastanesinden mahkemelere uzanan bir mücadelenin anlatıldığı 55 Steps’ten ilk klip yayınlandı!

Toronto Film Festivali’nin filmleri açıklanmaya devam ettikçe, ismiyle ön plana çıkan filmler bir yana sessiz sessiz ilerleyen ama yılın dikkat çekici filmlerinden olacağını da belli eden filmlere bir yenisi eklendi: 55 Steps!

Helena Bonham Carter gibi yer aldığı neredeyse her filmi severek izlediğimiz bir oyuncunun adını gördüğüm gibi filmle ilgili umutlandığımı söylemem gerekir. Night Train To LisbonThe House Of The SpiritsSmilla’s Sense Of Snow filmlerinin yönetmeni Bille August yönetmenliğinde çekilmiş olan 55 Steps, belirttiğim gibi Helena Bonham Carter ve Hilary Swank’ı bir araya getiriyor. Filmden iki görsel ve yayınlanan bir klip üzerine belli başlı çıkarımlar yapabiliriz. Tüm bu çıkarımlardan önce belirtmek gerekiyor ki 55 Steps, Eleanor Riese’ın gerçek hikayesini izleyiciyle buluşturacak.

Eleanor Riese’ın Gerçek Öyküsüne Dayanan 55 Steps’ten İlk Klip Yayınlandı!

55steps-Helena-Bonham-Carter-filmloverss

Eleanor’a zorla ilaç verildiği bir sahneyle açılan klip ardından Hilary Swank’ın canlandırdığı avukat Colette Hughes ile devam ediyor. Colette Hughes’un bir hastanın izni olmadan ona ilaç verilemeyeceği yönünde başlatmak istediği mücadele Eleanor için de adeta kurtuluşun kapısını aralıyor.

55 Steps, zihinsel bir hastalığa sahip Eleanor Riese’in ilham verici gerçek öyküsüne dayanıyor. Eleanor’un istemediği oranda ilaç almaya zorlanması minvalinde ilerleyen adalet mücadelesi, Kaliforniya Yüksek Mahkemesine kadar gider ve avukat Colette Hughes ile yollarını kesiştirir. Fırtınalı bir başlangıç ve Eleanor’un zor kişiliğine rağmen iki kadın karşılıklı birbirlerini ileri taşıyan bir ilişki geliştirir.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi