9ZqEgF4ICxU

Bu haftanın kısa filmini diğer haftalardan ayıran küçük bir sürprizimiz var! Bu haftadan itibaren Haftanın Kısa Filmi köşemizde yayınlanacak filmleri iş birliği yaptığımız, Türkiye’nin en önemli kısa film festivallerinden Kısakes ekibi ile birlikte seçiyor ve yayınlıyoruz. Kısakes sponsorluğunda yayınlanacak kısa filmler arasından ilk hafta için seçtiğimiz film ise 2013 yapımı Nashorn im Galopp!

2013 yapımı Nashorn im Galopp, Berlin Metanoia, Forever adlı kısa filmlerin de yönetmeni olan Erik Schmitt imzalı, oldukça keyifli ve bir aşk hikayesinin ne kadar farklı biçemlerde anlatılabileceğinin de bir kanıtı olarak bu haftanın kısa film önerisinde yerini alıyor.

Bir erkek, bir kadınla karşılaşır. İkili birbirlerinden fazlasıyla etkilenirler. Oldukça keyifli vakit geçirmeye başlarlar ancak kaderin cilvesi tadında büyük bir sorun ortada durmaktadır. Bu hikayeyi binlerce kez izledik, okuduk ve hatta dinledik. Nashorn im Galopp hikayesiyle yeni hiçbir şey vadetmeyen ancak bu çok bilindik hikayeyi sinemasının büyülü etkisinden yararlanarak hiç bitmesin isteyeceğiniz bir kurguyla izleyiciye aktarıyor. Stop-motion kullanımının fazlasıyla keyifli bir seyirliğe dönüştüğü ve filmin anlatı yapısına çok iyi hizmet ettiği kesinlikle yadsınamayacak bir gerçek. Sinema gerçekten büyülü bir sanat. Büyük bütçeler yapmak istediğiniz her şeye izin verebildiği gibi, iyi bir mizah duygusu ve estetik anlayışıyla düşük bütçelerle de Nashorn im Galopp filminde olduğu gibi harikalar yaratmak gayet mümkün. nashorn-im-galopp-haftanin-kisa-filmi-filmloverss

Yaşadığı dünyayı farklı gözlerle gören ve ona kendi bakış açısıyla belirli bir estetik katan Bruno (Tino Mewes) sokağın ona gösterdiği işaretleri takip ederek belki de hayatının aşkı olan Vicky (Marleen Lohse) ile karşılaşıyor. Bu karşılaşmanın sonrasında hayata ne kadar benzer şekillerde baktıklarını fark eden ve herkesten farklı olan bu benzerliklerini birbiriyle paylaşan ikili, duyguları ifade edememe ve konuşamamanın kıskacında birbirlerinden uzaklaşıyorlar. Tüm bunların çözümünün ise duyguları açık yüreklilikle ifade etmek olduğunu savunan film, başladığı kadar keyifli bir biçimde sona eriyor. Katıldığı 38 festivalin 27’sinden ödülle ayrılan Nashorn im Galopp kesinlikle izlenmeyi hak eden bir film.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi