Annabelle: Kötülüğün Doğuşu hafta sonunun en çok izlenen filmi olarak Cumali Ceber’i geride bıraktı.

9 yeni filmin geldiği vizyon haftasında genel olarak hafta sonu izleyici sayılarında düşüş yaşandı. Üç haftadır liderlik koltuğunu bırakmayan Cumali Ceber nihayet ikinci sıraya geriledi, ilk sıraya 49.373 kişi tarafından izlenen Annabelle: Kötülüğün Doğuşu oturdu. Korku filmleri sezonunun yavaş yavaş geldiğini ilan eden Annabelle’in ardından Cumali Ceber izleyici sayısına 37. 842 kişi daha ekleyerek toplamda 373 bin izleyiciyle ikinci sırada yer aldı. Geçen haftanın ikincisi Kara Kule ise bu hafta sonu 32. 581 kişi tarafından izlenerek toplamda 260 bin izleyiciyle üçüncü sıraya geriledi.

Altıncı vizyon haftasını tamamlayan Maymunlar Cehennemi: Savaş ilk üç haftasında gişe rakamlarında zirvede, son iki haftasında ise üçüncü sırada yer alıyordu. Bu hafta sonu 19.789 kişi tarafından izlenen film altıncı sıraya gerileyerek yeni filmlere yer açmaya başladı, toplam gişe sayısı ise 718 bin kişiye ulaştı. Cuma günü vizyona girip Maymunlar Cehennemi’ni geride bırakarak dördüncü ve beşinci sıraya yerleşen yeni filmler ise aksiyon/komedi harmanı Belalı Tanık ve Hint sinemasının bu yıl en çok konuşulan filmi Dangal oldu. Belalı Tanık’ı ilk 3 günde 30.948 kişi izlerken, Dangal’ı 21.446 kişi takip etti.

Christopher Nolan’ın yıla damgasını vuran filmi Dunkirk ise gişede popülerliğini yitirmeye başlayarak beşinci vizyon haftasında ilk 10 sıranın ilk defa gerisine düştü ve toplamda 331 bin izleyici sayısıyla 11. sırada yer aldı. Haftanın filmlerinden köpekbalığı hikayesine buluntu film formatı getiren Açık Deniz 3: Kafes Dalışı ilk 3 gününde 11.877 kişi tarafından izlenerek dokuzuncu sıraya yerleşti. 1970’lerin Japon manga/animesi Doraemon’un yeni animasyon filmi ise 9.124 kişi tarafından izlenerek 10. Sırada yer aldı.

Kalitesiz yerli cinli korku filmlerinin yeni bir örneği olan Semur, 6.533 kişi tarafından izlenerek 12. sırada, Terminator 3 ve U-571’nin yönetmeni Jonathan Mostow’un Tv filmi ayarındaki yeni aksiyonu Avcı’nın İntikamı 2.004 kişi tarafından izlenerek 19. sırada yer aldı. Türk ve Alman oyuncuların yer aldığı Alman B-sınıfı aksiyon filmi B Planı 1.041 kişi tarafından izlenip 24. sıraya, Başka Sinema’nın bu ayki filmlerinden ünlü heykeltıraş ve ressam Alberto Giacometti’nin hikayesine odaklanan Final Portrait ise sadece 999 kişi tarafından izlenerek 25. sıraya yerleşti.

gise2-filmloverss

Kaynak: Box Office

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi