Yönetmen koltuğunda Gökçe Kaan Demirkıran’ın oturduğu, Beşiktaş futbol takımının efsane malzemecisi Süreyya Soner’in hayatını anlatan Güzel Adam Süreyya’nın çekimleri sona ermek üzere.

36 yıldır Beşiktaş JK’de malzeme sorumlusu olarak görev yapan, Beşiktaş camiasının ve futbolseverlerin sevgisini ve saygısını kazanmış Süreyya Soner’in hayatı, Güzel Adam Süreyya belgeseli ile sinemaseverlerle buluşacak.

Bir şehrin değişimi, bir takımın tarihi ve tüm bunlara tanıklık etmiş bir futbol emekçisinin hayatını anlatan Güzel Adam Süreyya belgeseli bir Beşiktaş filmi, bir insan hikayesi ve aynı zamanda bir İstanbul filmi.

Beşiktaş’ın Efsane Malzemecisini Anlatan Güzel Adam Süreyya’nın Çekimleri Sona Ermek Üzer

Yönetmenliğini Gökçe Kaan Demirkıran‘ın yaptığı, Beşiktaş JK’nin efsanevi malzemecisi Süreyya Soner’in hayatını anlatan Güzel Adam Süreyya belgeselinin çekimlerinde sona yaklaşıldı. Yapımcılığını FilmDeney Yapım’ın üstlendiği belgesel için belirlenmiş bir vizyon tarihi henüz mevcut değil. 

Belgeselden, Beşiktaş’ın yıldız ismi Oğuzhan Özyakup’un Süreyya Soner ile ilgili düşüncelerini aktardığı bölümden, bir kesiti sizinle paylaşıyoruz.

Filmin hikayesi ise şöyle:

Futbol, dünü olmayan bir şeyse, bizce dünü vardır. Futbol, 90’larla birlikte sadece “yıldızların” oyunuysa bizce bir malzemecinin de oyunudur. O nedenle Süreyya Soner önce bir Beşiktaş hikayesini, sonra bir futbol hikayesini anlatıyor bize. Ve en nihayetinde de bir insan hikayesini.
Sinemanın dili hayatı ifade etmenin “güzel” araçlarından bir tanesi. En azından biz öyle olduğuna inanıyoruz. O nedenle Malzemeci Süreyya’nın hayatını, becerebildiğimiz kadarıyla, bir belgesel film haline getirmek istedik. Ve başladık… Kolay olmadı. Futbolun “gerçekleri” içinde, paranın, skorların ve transferlerin gölgesinde, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden resmi izin almak, sponsor aramak, bulamamak ve yine de çekmeye başlamak, yavaş ama istikrarlı bir şekilde planlanan çekimleri yapmak… 2015 baharında bir aksilik olmazsa “ Güzel Adam Süreyya” belgeselini tamamlayacağız. Sıkı bir futbol hikayesi anlatmaya çalışıyoruz. Futbola sevgi besleyen herkesin ilgi duyacağı bir film… Ancak Beşiktaşlılar bir nebze fazla ilgi duyabilir. 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi