Gürcan Keltek imzalı Meteorlar, Filmadrid 2018’den Jüri Özel Ödülü ile döndü.

Son yıllarda gerek kısa filmleri gerekse müzik sektöründe gerçekleştirdiği başarılı klip çekimleriyle adından söz ettiren Gürcan Keltek, 2015 yılında çektiği Koloni adlı belgesel filmiyle de İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması’na katılmıştı. Sonrasında Meteorlar filmiyle Köprüde Buluşmalar’ın Fragman Atölyesi’ne de katılan Gürcan Keltek, bu belgesel filminin dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl içerisinde Locarno Film Festivali’nde yapmıştı.

Gürcan Keltek İmzalı Meteorlar, Filmadrid 2018’den Jüri Özel Ödülü’yle Döndü

Locarno’dan ödülle döndükten sonra katıldığı Bratislava ve Milan film festivallerinden de ödüller kazanıp Ocak ayının sonunda Rotterdam Film Festivali’ne konuk olan Meteorlar, son olarak bu yıl 2-11 Mart tarihleri arasında düzenlenen Selanik Belgesel Film Festivali’nin seçkisinde yer alırken ayrıca festivalden Jüri Özel Ödülü ile dönmüştü.

Meteorlar, şimdi ise İspanya’da düzenlenen Filmadrid 2018‘den Jüri Özel Ödülü ile döndü.

Gece gelirler ve herkes dışarı çıkar. Işıkları yakıp onlardan önce bu sokaklarda yürüyenleri hatırlarlar. Önümüzdeki saatlerde şehir kilitlenecek: Bir tutulma belirecek ve göktaşları düşmeye başlayacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi