6- Sovereign: Kusursuz Irk

Rocket Raccoon’un kendini tutamamasıyla film boyunca bir daha ekibimizin peşinden ayrılmayan Sovereignliler altın tenleriyle kusursuzluğu sembolize ediyor. Yapay ortamlarda, kelimenin tam anlamıyla, üretilen bireyler kolonideki görevlerine göre kusursuz genlere sahip. Bu özellikleri yüzünden herkese yukarıdan bakmaya alışan ırk, Galaksinin Koruyucularıyla tanıştıktan sonra her şeyin toz pembe olmadığının farkına vardılar. Filolarının defalarca kez bozguna uğratılmasının ardından bu sefer ölümcül bir silahın fitilini ateşlediler: Adam Warlock.

7- Gelecek James Gunn’a Emanet

guardians-of-the-galaxy-vol-2-hakkinda-mutlaka-bilinmesi-gereken-15-detay-15-filmloverss

Marvel’ın en riskli adımı olarak anılan Guardians of The Galaxy ile inanılmaz bir başarı yakalayan James Gunn, ekibin yeni filminde de büyük işlere imza attı. İlk filmde tanımak için çok fazla vakit bulamadığımız karakterlerin geçmiş hikayelerini gün yüzüne çıkarmayı başaran Gunn, Marvel’ın gelecek filmleri için de çok önemli bir rol üstlenecek. İkinci fazın Joss Whedon’ın ellerinde şekillendiğini hatırlarsınız. Marvel üçüncü fazın ardından bu adımları James Gunn ile atmaya kararlı.

 

8- Ego The Living Planet

guardians-of-the-galaxy-vol-2-hakkinda-mutlaka-bilinmesi-gereken-15-detay-6-filmloverss

İlk film boyunca sıkça karşılaştığımız bir soru vardı: Peter Quill’in babası kim? Peter’ın babası hakkında bildiğimiz tek bilgi yıldızlardan geldiğiydi. Bu gizem Guardians of the Galaxy Vol. 2’da açıklığa kavuştu. Mantis sayesinde gerçek planını öğrendiğimiz Ego aslında her gezegende kendisinden bir parça bırakarak, tüm galaksinin adına yakışır bir şekilde ‘’kendi’’ haline gelmesini istiyordu. Ancak bu planın gerçekleşmesi için Celestial kanı taşıyan bir evlada sahip olması gerekiyordu ve Sonsuzluk Taşı’nı tuttuğu halde hayatta kalabilen bir oğlu olduğunu öğrenen Ego en kısa zamanda Peter’ın peşine düştü. Annesini öldüren tümörün de nedeninin Ego olduğunu anlayan Peter bir kez daha galaksiyi kurtarabilmek için babasıyla erken vedalaşmak zorunda kaldı.

9- Awesome Mixtape Vol. 2

Guardians of the Galaxy’nin alameti farikasıydı Awesome Mixtape Vol. 1. Hooked on a Feeling’den I Want You Back’e, birbirinden efsanevi şarkıyı yeniden popüler hale getiren filmin sonundaysa yepyeni bir karışık kasetin müjdesini almıştık: Awesome Mixtape Vol. 2.  Peter Quill sayesinde tüm ekibimizin diline dolanan şarkılar arasında benim favorim Fleetwood Mac’ten The Chain. Hala karar veremediyseniz sizi bütün şarkıları dinleyebileceğiniz soundtrack listesine alalım.

10- Görsel Şölen

Guardians of the Galaxy Vol. 2’nun, duygu dolu sahneleri bir yana filmin muazzam görsel efektleri selefini aratmadı. Uzay gemisi savaşlarından tutun, en küçük detaylarına kadar özenle dokunan gezegenlere konuk eden film deyim yerindeyse tam bir görsel şölen niteliğindeydi. Gençleştirme konusunda sinema dünyasında çığır açan Disney bu filmde de Kurt Russell ile harikalar yaratmış. Makyaj departmanının akıl almaz dokunuşlarına teknolojinin nimetleri eklenince Russell yıllar önceki haline resmen geri dönmüştü. Görselliğin en üst düzeye çıktığı anlar ise kesinlikle Ravagers’ın Yondu için saygı duruşunda durduğu dakikalardı.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi