Önceki Sayfa1 / 5Sonraki Sayfa

1990 yılında vizyona giren Gremlins 2 bu hafta 25. yılını doldurdu. Başlangıçta minicik sevimli yaratık olarak görünen ancak gece beslenmeye kalktıklarında ya da suyla temas ettiklerinde vahşi birer katile dönüşen bu yaratıklar hakkında bilmediğimiz pek çok şey bir araya getirilmiş.

İşte ilk filmi 1984 yılında ikinci filmi ise 1990 yılında vizyona giren bu çok sevdiğimiz karanlık komedi Gremlins filmleri hakkında bilmeniz gereken 25 detay!

Hazırlayan: Melike Ölker

Gremlins’in Üçüncü Filmi için Hâlâ Şans Var!

İlk Gremlins 1984 yılında vizyona girmişti. 20 yılı aşkın bir sürenin ardından serinin bir devam filminin daha olması hâlâ mümkün. İlk filmin senaryosunu yazan Chris Columbus geçtiğimiz aylarda bunun yeniden yapım olmayacağını ifade etmişti. “İlk film olabildiği kadar harikaydı zaten.” diyerek Columbus 80’lerin bu karanlık komedisinin üçüncü filmi için sinyal verdi.

Gremlins Aslında Noel’de Değil, Yaz Aylarında Vizyondaydı

Filmin Noel zamanında geçiyor olması hepimizde bu algıya neden oluyor. Ancak işin aslı Gremlins 1984’ün 8 Haziran’ında vizyona girmiş ve Gremlins ile aynı gün vizyona giren bir başka korku komedi filmi olan Ghostbusters‘ın hemen ardından gelerek hafta sonunun gişe rakamlarında ikinci sıraya oturmuştu.

Gremlins, Steven Spielberg ile Filmlere 13 Yaş Sınırı Gelmesine Ön Ayak Olmuştur

Elbette ki 30 küsur yıl sonra izlenince herhangi bir yaş sınırlaması getirilebilecek kadar şiddet içerikli olmadığını düşünmemiz oldukça normal. Ancak 80’lerde özellikle anne ve babalar böyle düşünmüyorlardı. Steven Spielberg‘ün aldığı benzer şikayetler de filmlerdeki 13 yaş sınırının yaratılma sürecini hızlandırdı. Böylece kısa bir süre sonra vizyona giren Red Dawn 13 yaş sınırını taşıyan ilk film oldu.

Mogwai Gerçekten Çince’de Bir Kelime

Mogwai Çince bir kelime olup canavar anlamına gelmektedir.

Howie Mandel Gizmo’ydu

Birçoğumuz bu bilgiyi es geçer ya da bunu fark etmeyiz; ancak Gizmo’nun mırıldanmalarının ve ciyaklamalarının ardındaki isim Howie Mandel‘di.

Önceki Sayfa1 / 5Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi