1984’te başlayan ve 1989’da ikinci film ile devam eden efsanevi “Ghostbusters” serisinin merakla beklenen devam filmi Ghostbusters 3 için yapımcı şirket bir süredir yeni yönetmen arayışı ve cast oluşturma çabası içindeydi.

İlk iki filmin yönetmeni olan Ivan Reitman’ın ardından üçüncü filmin yönetmen koltuğu için Phil Lord, Ruben Fleischer ve Chris Miller gibi isimler düşünülmüştü.

Son olarak THS’te yer alan habere göre 2011 yapımı “Bridesmaids” ve 2013  yapımı “The Heat” gibi filmlerin ardındaki isim olan Amerikalı oyuncu ve yönetmen Paul Feig’in projenin başına yönetmen olarak getirilmesi planlanıyor.

Projeyle ilgili bir diğer şaşırtıcı açıklama da film başrol oyuncuları ile ilgili. Yönetmen koltuğunda oturması beklenen Feig, hayalet avcıları yerine bu kez kadın avcıları koymayı hedefliyor. Efsane üçlü Dan Ackroyd, Bill Murray ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Harold Ramis’in ardından, grubun kadınlardan oluşabileceği konuşuluyor.

Yönetmen Feig, “Bridesmaids” ve 2015’te vizyona girecek olan “Spy” da Melissa McCarthy ile çalışmış ve kadın oyuncuları filmlerinin odak noktasına koymuştu. Yönetmenin “Ghostbusters 3” için de aynı şeyi yapabileceği söylentiler arasında.

Ayrıca ekipten ayrılanlar olduğu için önceki filmlerin etkisini yaratayamacaklarını düşünen Bill Murray bir süre önce yeni projede yer almayacağını açıklamıştı.

Dağıtımcılığını Sony Pictures’ın yapacağı belirlenen “Ghostbusters 3” ün 2015 ilkbaharında vizyonda olması planlanıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi