Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa

Pain Gain (2013)

pain-gain-filmloverss

Michael Bay‘in yönettiği bir organize suç çetesinin etrafında şekillenen bu kara komedinin konusu, Pete Collins‘in Miami New Times’a gerçek bir hikâyeden yazdığı seri makalelere dayanıyor. Ancak gerçek hikâye bundan çok daha rahatsız edici bir boyutta. Testere ve kesilmiş vücut parçaları gibi şiddet içerikleri filmde de var olmasına rağmen film, bunları korkunç bir durumdan ziyade eğlenceli bir seyire dönüştürüyor.

Man On The Moon (1999)

man-of-the-moon-filmloverss

Ünlü komedyen Andy Kaufman‘ın sıradışı yaşam hikâyesini konu alan bu film Kaufman‘ın zekasına ve şov dünyasına bıraktığı mirasına değinmeden pek çok değişiklik yapıyor. Fakat filmin başında Kaufman‘ı canlandıran Jim Carrey‘nin şu sözlerine de yer verilmeden geçilmiyor: “Hayatımdaki en önemli şeyler değişiyor ve dramatik amaçlarla benden alınıyor.”

Wild (2014)

wild-reese-witherspoon-filmloverss

Cheryl Strayed‘in anılarını yazdığı Wild: From Lost To Found On The Pacific Crest Trail’den uyarlanan Wild‘da annesinin ölümünden sonra hayatını farklı bir yöne çeken Strayed‘in yaşam öyküsünü izliyoruz. Ancak Nick Hornby‘nin yazdığı senaryoda bu hikâyeye birkaç şey ekleniyor. Filmde Strayed rastgele insanlarla yatmayan ama dar bir sokakta grup seks yapan biri olarak tasvir ediliyor.

Patch Adams (1998)

patch-adams-filmloverss

Aslında Doktor Adams’ın filmde gösterildiği gibi psikiyatrik bir hasta tarafından öldürülen Corrine adında bir sevgilisi yoktu. Eşinin adı Lynda’ydı ve erkek bir arkadaşı tarafından öldürülmüştü. Aynı zamanda filmde Patch’in hastanesinin yapıldığı söylenmesine rağmen bu da hiçbir zaman gerçekleşmedi. Çünkü yeteri kadar finans sağlanamamıştı.

24 Hour Party People (2002)

24-hour-party-people-filmloverss

Manchester’da Factory Record adlı bir plak şirketinin kurucusu olan Tony Wilson‘ın gözünden anlatılan bu film aslına bakarsanız oldukça kurmaca bir biyografik film. Manchester’ın müzik dünyasına ışık tutan filmde Buzzcocks gitaristi Howard Devoto‘nun Wilson‘ın eşiyle bir kulübün tuvaletinde seks yaptığını görmemize rağmen böyle bir olay hiç yaşanmamıştı. Filmin senaristi Frank Cottrell Boyce da Wilson‘ın derin Marksist Teori alıntılarını Yeats ile değiştirmesi gibi senaryoda birçok büyük değişiklikler yaptığını kabul etmişti.

Kaynak: Whatculture

 

 

Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi