George Lucas Star Wars’un yönetmen koltuğunda neden oturmadığına dair bir açıklamadı bulundu. Vanity Fair dergisi için röportaj veren Lucas, hem Star Wars serisi hakkında hem de yeni gelen film The Force Awakens ve J.J. Abrams hakkında düşündüklerini dile getirdi. 

Star Wars serisinin birinci, ikinci ve üçüncü filmlerinin yönetmeni olan George Lucas, Star Wars hayranlarını yeni filmin haberinin gelmesi ile hem şaşırttı hem de soru işaretlerine boğdu. Star Wars serisinin yedinci filmi olan The Force Awakens’ın yönetmenliğini Lucas değil J.J. Abrams üstlendi. Aslında çoğu izleyici gibi biz de kendi içimizde bir git gel yaşadık. Lucas sonuçta artık Star Wars ile ismi bir anılan biri oldu. Bu yüzdendir ki yeni bir Star Wars filmi için akıllara gelen ilk isim olmuştu. Fakat kendisi kameranın arkasından kalktı ve bu yönde Star Wars ile yolunu ayırdı.

Lucas’ın Kararı Bizim Suçumuz Mu? 

Lucas yaptığı açıklamada aslında Star Wars ile yolunu ayırmasının iki ana çatı altında toplandığına üstü kapalı olarak dikkat çekti. İlk ana neden Lucas için sektörün ta kendisi. Lucas yaptığı açıklamada Star Wars’un hiçbir zaman bu kadar büyük bir marka olacağını tahmin etmediğini söylüyor ve bundan rahatsız olduğunu ekliyor. Aynı zamanda sektördeki fazla ‘abartmışlık’ bir yönetmenin üstüne gereğinden çok bir yük yüklediğini ve bu yükün eleştirilerin boyutunu değiştirdiğini ekliyor röportajında Lucas.

Bir diğer nokta ise Lucas’ın bahsettiği seyircinin eleştirel yönü. Lucas için bir film eğer kötü ise sadece kötüdür. Senaryosu kötüdür veya oyunculuğu kötüdür. Fakat izleyicinin yaptığı parodiler ve eleştiriler Lucas için bir yönetmeni yontan şeyler. Tüm bunların birikmesiyle Lucas yeni Star Wars filminin yönetmen koltuğuna oturmadı ve üçlemenin kamera arkasından vazgeçti. Yaptığı açıklamadaki bir diğer önemli nokta ise Lucas, eski filmi THX 1138’deki deneysel hava gibi bir hava yakalamayı planlıyor gelecek projelerinde. Biz de kendisine hak veriyor ve yeni projelerini bekiyoruz. Röportajın en güzel kısmı ise izleyicilerin yaptıkları troll eleştirileri gören ve arttıran Lucas’ın en sevdiğiniz Star Wars karakteri hangisine verdiği cevap oluyor. Lucas’ın en sevdiği karakter Jar Jar Binks’miş.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi