George Clooney, Guatemala’nın insan hakları savunucusu Piskopos Juan Gerardi’nin öldürülmesini konu alan The Art Of Political Murder belgeselinin yapımcılığını üstlenecek.

Syriana filmiyle Oscar kazanan ve Good Night, and Good Luck, The Ides of March gibi filmlerin yönetmen koltuğuna oturan George Clooney, oyunculuğunun yanı sıra yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği filmlerle de sinema dünyasında adından söz ettiriyor. En son Money Monster filmiyle karşımıza çıkan başarılı oyuncu, şimdi de  yeni bir proje ile izleyici karşısına çıkacak: The Art Of Political Murder: Who Killed the Bishop?

George Clooney’nin yapımcı kimliğiyle yer alacağı proje, Francisco Goldman‘ın The Art Of Political Murder romanından belgesel serisi şeklinde izleyiciyle buluşacak.

george-clooney-the-art-of-political-murder-belgeselinin-yapımcılığını-üstlenecek-2-filmloverss

Yapımcılığını George Clooney’nin Üstleneceği Bir Belgesel Serisi Geliyor: The Art Of Political Murder!

Bilindiği üzere Guatemala’nın önde gelen insan hakları savunucusu Piskopos Juan Gerardi; ülkedeki ordunun yaklaşık 200 bin sivili öldürdüğü gerçeğini açıklamış ve bu işte kilisenin de yer aldığını kanıtlayan bir rapor ortaya çıkartmıştı. Bu olayın ülkede büyük bir yankı bulmasından sonra ise  Juan Gerardi, 1998 yılında bir suikast sonucu öldürülmüştür. The Art Of Political Murder: Who Killed the Bishop? romanı ise Piskopos Juan Gerardi’nin bir suikast sonucu öldürülmesinin arkasında yatan gerçeği konu alıyor.

George Clooney ve Amozon iş birliğinde hazırlanacak olan belgeselin konuyu nasıl bir şekilde mercek altına alacağı büyük bir merak konusu. Şu an elimizde sınırlı bilgilerin bulunduğu, henüz yayın tarihi belli olmayan The Art Of Political Murder ile ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Screen Daily

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi