Geleceğe Dönüş hayranları, efsanevi serinin 30. yıl dönümüne özel hazırlanan Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeseli vasıtasıyla 21 Kasım’da İstanbul Modern’de buluşuyor!

İstanbul Modern Sinema ve Geleceğe Dönüş Fan Kulübü ortaklığıyla 30. yıl dönümünde Geleceğe Dönüş gününü kutlama amacıyla dünyada 21 Ekim’de gösterime giren Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeselinin Türkiye prömiyerini gerçekleştiriyor. Yönetmen Robert Zemeckis ve yapımcı Steven Spielberg 1985’te gişe rekorları kıran Geleceğe Dönüş / Back to the Future serisi ile sinema tarihinin en iyi zamanda yolculuk filmini çekmiş, halen popülerliğini koruyan üç filmlik bu macerayla günümüzde de sayısı artmaya devam eden, büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmışlardı. Serinin kahramanları Marty McFly ve Doc Brown 1989’da çıkan devam filminde gelecekte tam olarak 21 Ekim 2015 tarihine yolculuk yapmışlardı. Bu yıl 30. yıl dönümünü kutladığımız efsane serinin perde arkasını anlatan Zamanda Yolculuk belgeseli haricinde fan videoları da izleyiciyle buluşacak.

back-in-time-2015-filmloverss

Geleceğe Dönüş Fan Buluşması 21 Kasım’da İstanbul Modern’de!

Geçtiğimiz aylarda bu klasik seri, bir devam filmi daha çekilmesi dedikoduları ile gündeme gelmişti. Ancak serinin yönetmeni ve yardımcı senaristi Robert Zemeckis‘in yaptığı açıklamalarla yaşadığı süre boyunca böyle bir şeyin gerçekleşmeyeceğini söylemesi ile bu ihtimal tamamen ortadan kalkmıştı. Hemen ardından ise Marty McFly’a hayat veren usta oyuncu Michael J. Fox‘tan da devam filmi olursa kadrosunda yer almayacağını belirten açıklamalar duymuştuk.

Efsanevi filmlerin günümüz uyarlamaları, yeniden yapımları, yıllar sonra gelen devam filmlerinin çoğu zaman hüsranla sonuçlanması sebebiyle elbette ki Back to the Future için böyle bir durumun söz konusu olmaması yüreğimize su serpti. Bununla kalmayarak kısa bir süre sonra serinin hayranlarını sevindirecek bir başka haber daha geldi: İlk filmin üzerinden geçen 30. yıla özel olarak seri hakkında bir belgesel hazırlandı!

Back in Time ünlü serinin oyuncuları, set ekibi ve hayranları ile yaptığı söyleşiler ile Back to the Future‘un 30 yıl boyunca popüler kültüre yaptığı etkiyi irdeliyor. Seri boyunca kullanılan ilginç icatlardan, ünlü Eric Stoltz – Michael J. Fox değişikliğine kadar pek çok merak edilen konuya değinecek olan Back in Time‘ın yönetmenliğini Jason Aron ve yapımcılığını ise Lee Leshen üstleniyor.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi