Gaspar Noé’nin tartışma yaratan yeni filmi Love’dan ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Mayıs ayında gerçekleştirilen 68. Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapan Love, rahatsız edici içeriği ile festivalde tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmış ve Cannes’ın öne çıkan filmlerinden biri haline gelmişti. İlk defa sinemaseverlerle buluştuğu günlerde yayınlanan afiş ve tanıtım klibi ile Arjantin asıllı Fransız yönetmen Gaspar Noé’nin yeni filminin ne derece provoke edici olduğuna dair fikir sahibi olmuştuk.

Nihayet filmden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı, ve görebildiğimiz kadarıyla Gaspar Noé Love ile halihazırda oldukça tartışmalı yapımlardan oluşan filmografisindeki en aykırı filmlerden birine imza atmış olabilir.

gaspar-noe-love-4-filmloverss

Film, Paris’e gelen Murphy isimli bir Amerikalının Electra ile tanışıp ona aşık olmasını konu alıyor. Aşk üçgeni içinde aşkın başkalaşan yönleri iyi ve kötü arasında kalarak karakterler tarafından inceden inceye deneyimleniyor. Gaspar Noé erotik melodram olarak tanımladığı Love’da geriye dönüşler ile filmografisinin temelini oluşturan uyuşturucu, zihinsel hastalıklar, güç oyunları, sperm, tutku ve gözyaşı temalarını hiç olmadığı kadar açık bir şekilde ele almış gibi gözüküyor.

gaspar-noe-love-3-filmloverss

Filmin başrollerinde ise Murphy karakteri olarak Karl Glusman ve Electra olarak Aomi Muyock‘u izliyoruz. Ayrıca filmin yönetmen ve senaristliğini üstlenen Gaspar Noé’yi Love’da bir sanat galerisi sahibi olarak izlemek mümkün olacak.

Gaspar Noé’nin Tartışma Yaratan Filmi Love’dan İlk Fragman!

Hatırlarsanız filmin başrolündeki Karl Glusman, Love’ın açılış sahnesi hakkında ipuçları vermiş ve filmin hayranlarını daha da heyecanlandırmayı başarmıştı:

25 yaşındaki Murphy etrafında genç karısının ve 3 yaşındaki çocuğunun olduğu bir odada uyanır. Telesekreterindeki mesajı dinlemeye başlar. Mesajda Electra’nın annesi endişeli bir ses tonuyla kızı Electra’dan haberdar olup olmadığını sormaktadır. Electra uzun zamandır kayıptır. Annesi kızının ciddi bir kazaya kurban gittiğinden korkmaktadır.

gaspar-noe-love-1-filmloverss

Uzun, gri bir günün sonunda Murphy apartman dairesinde yalnız başına kalmış şekilde, iki yıl boyunca sürmüş olan ilişkisini, en büyük aşkını, Electra’yı düşlerken bulur: akla gelebilecek her türlü sözün verildiği, oyunların ve uçların yaşadığı tutkulu bir aşktır bu.

Filmden yayınlanan ilk tanıtım fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var, fragmanda bazı okuyucularımızı rahatsız edebilecek görüntüler yer alıyor. Filmden gelişmeleri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi