2010 yılından bu yana bir türlü hayata geçirilemeyen Freddie Mercury biyografisinin senaryosunu son olarak Theory of Everything filminin senaryosuyla Oscar adaylığı elde etmiş olan Anthony McCarten yazacak.

Müzik tarihinin en ikonik isimlerinden birisi olan Freddie Mercury‘nin biyografisi için ilk çalışmalar 2010 yılında başlarken filmin yapımcı şirketi olan GK Films, Mercury’yi canlandırması için Sasha Baron Cohen‘le anlaşmıştı. Ancak aradan geçen üç yılın ardından 2013’te Baron Cohen, Queen grubunun geri kalan üyeleriyle arasında fikir ayrılıkları olduğunu belirtmiş ve projeden ayrılmıştı. Baron Cohen’in ayrılmasından birkaç ay sonra Mercury’yi canlandırması için son olarak Spectre‘de Q karakterine başarıyla hayat veren Ben Whishaw’ın adı geçmiş ve projeyi Dexter Fletcher‘ın yöneteceği açıklanmıştı. Ancak Fletcher da Baron Cohen’le aynı sebeplerden dolayı 2014 yılında projeden ayrılmıştı.

Freddie Mercury Biyografisi Anthony McCarten’a Emanet

anthony-mccarten-filmloverss

Projeden yaklaşık bir buçuk yıldır haber gelmemiş olmasına rağmen anlaşılan o ki GK Films, Freddie Mercury biyografisinden vazgeçmemiş. Deadline‘ın haberine göre yapım şirketi, projenin ilk draftı Peter Morgan tarafından yazılmış olan senaryosu için son olarak Theory of Everything‘in senaristi olarak karşımıza çıkan Anthony McCarten ile anlaştı. Theory of Everything ile oldukça başarılı bir iş çıkaran McCarten’ın bu proje için de uygun isim olabilirmiş gibi görünüyor.

Ben Whishaw’ın projede yer alıp almadığı konusunda herhangi bir bilgi henüz mevcut olmasa da rol için en güçlü adayın Whishaw olduğunu belirtmek gerek. Öte yandan yapım şirketinin projenin ismi olarak Queen’in en ünlü şarkılarından birisi olan Bohemian Rapsody‘yi belirlediği gelen diğer bilgiler arasında.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi