Shield of Straw – Katil Avı

Takashi Mike Katil Avı’nda son derece çarpıcı bir konu yakalamış. Bir çocuk tecavüzcüsünün öldürülmesi için konan para ödülünün bütün Japonya’da yankı bulan sonuçlarını anlatan film, ufak tefek mantık hatalarına rağmen oldukça akıcı bi senaryoya sahip. Hollywood aksiyonlarını aratmayan Katil Avı insanı film boyunca kendiyle muhasebeye sürüklüyor.

Güzin Tekeş

Locke

Steven Knight’ın yazıp yönettiği Locke, Filmekimi’nin “sürpriz film”i olarak takvime daha sonradan eklendi. Açıkçası “sürpriz film”le ilgili beklentilerin yüksek olması sebebiyle, Locke ilk bakışta sıradan bir seçim olarak duruyordu. Ancak, tek bir mekanda (araba) geçen Locke, namına yakışır şekilde festivalin sürpriz filmi oldu.

Locke karakterinin belki de hayatının en zor 90 dakikasını konu alan film, Tom Hardy’nin kariyerinin en iyi işi. Hardy, her ne kadar kolay gözükürse gözüksün, böylesine derin analiz edilmesi gereken bir karakterin içinde bulunduğu çaresizliği kusurusuza yakın bir performansla sergiliyor. Oldukça başarılı bulduğum filmin tek eksisinin Locke’nin babasıyla yaptığı gereksiz konuşmalar olduğunu düşünüyorum.

Utku Ögetürk


A Field in England – Büyülü Tarla

Büyülü Tarla siyah beyaz görüntüleri ve halisülatif anlatımıyla Filmekimi’nin en sıra dışı filmlerinden biri. Tuhaf bir yol arkadaslığı üzerine kurulu hikaye Shakespeare vari karakterleri ve müthiş görsel diliyle izleyicisi için bilinçaltına benzersiz bir yolculuk sunuyor.

Güzin Tekeş

Moebius

Moebius Kim Ki-duk’un tereddütsüz en sapkın filmi. Kıskançlıktan çıldırmış bir annenin başlattığı olaylar zincirinin şiddetin derinliklerinde gezinmekten kaçınmayan bir dille anlattıldığı film hassas izleyiciler için pek uygun degil. Ancak midesi ve sinirleri saglam olanlar için film son derece çarpıcı dakikalar vaadediyor.

Güzin Tekeş

1.Gün – Filmekimi’nde Bugün Ne İzledik (28 Eylül)

2.Gün – Filmekimi’nde Bugün Ne İzledik (29 Eylül)

3.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (30 Eylül)

4.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (1 Ekim)

5.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (2 Ekim)

6.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (3 Ekim)

7.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (4 Ekim)Filmekimi Filmleri Yıldız Tablosu
Filmekimifilmleri3ekim2

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi