Günahın Dokunuşu

Günahın Dokunuşu 4 farklı gerçek olaydan yola çıkan bir suç forwardlama hikayesi anlatıyor. Film boyunca suça bulaşan bir kişinin tesadüfen yolunun kesiştiği bir başka kişiye “günahı” nasıl bulaştırdığını izliyoruz. Çin’in toplumsal ve ekonomik durumuna da önemli göndermeler yapan film azıcık daha kısa olsa en çarpıcı Uzakdoğu filmleri arasında adını rahatlıkla anabilirdik.

Güzin Tekeş

Kan Kokusu

Yönetmen koltuğunda oturan Jim Mickle’ın Mulberry Street ve Stake Land’den sonra üçüncü uzun metrajlı filmi olan Kan Kokusu atalarının geleneklerini sürdüren garip bir ailenin hayatını konu alıyor. Annelerini kaybeden üç çocuk babalarıyla birlikte hayatta kalma savaşına girerler. Bir tür oruç ve ardından kurban anlayışıyla süregelen film, kesinlikle etkileyici finali için bile izlemeye değer. Kan Kokusu dogmatik değerlere farklı bir yorumla, seyirciyi dinin yapı taşı elementleri sorgulamaya yöneltmekle kalmıyor; dinlerin çoğunda bulunan adak-kurban ilişkisini de ailevi değerler çerçevesinden ele alarak çarpıcı bir yaklaşım sunuyor.

 Ayça Ögetürk

Kan Kokusu

Kan Kokusu, belki de festivalin değeri biraz sindirildikten sonra anlaşılacak, en tuhaf filmi. Kanlı revanlı bir yamyamlık hikayesi anlatan film aslında müthiş bir din eleştirisini de beraberinde getiriyor. Stake Land ile vampir filmlerine yeni bir bakış getiren Jim Mickle’nin bu son filmini de gözden kaçırmamakta fayda var.

Güzin Tekeş

Aile Doktoru 

Aile Doktoru, 2. dünya savaşı filmleri furyasına bir yenisini daha eklemek yerine savaşan sonunda Arjantin’e yerleşen gizemli bir alman doktorun hikayesini anlatıyor. 3 çocuklu bir ailenin yanına yerleşen ve kusursuzluk takıntısıyla, ailenin gelişim problemi yaşayan ortanca çocuğu üzerinde deneyler yapmaya başlayan doktor aslında tarihten oldukça iyi tanıdığımız biri. zaten film de, doktorun kimliğini bir süpriz olarak sona saklamıyor. özellikle çocuk oyuncuların çarpıcı performanslarının yanı sıra sinematografisiyle de öne çıkan film, festivalin işini sessiz salim yapan cevherlerinden.

Güzin Tekeş

Hayatın Baharı

Nana Ekvtimishvili ve Simon Groß’un beraber yönettiği Gürcü filmi, Sovyetler dönemi sonrasında Gürcistan’da geçiyor. İç savaşın Abhazya’da gerilimi iyice arttırdığı böyle bir dönemde, 14 yaşındaki Natia ve Eka artık çocuk olmayı bırakıp yetişkinliğe geçmek zorundadır. Sadece sokakta değil evde de huzuru olmayan iki genç kızın yakın dostluğunu konu alan film, Gürcistan’da Sovyetler döneminin ardından yaşanan toplumsal travmaya dikkat çekmeye çalışıyor. Genç oyuncuların performansı göz doldursa da filmin güçlü bir yapım olduğunu söylemek zor .

Güzin Tekeş

 Güncellenmektedir…

1.Gün – Filmekimi’nde Bugün Ne İzledik (28 Eylül)

2.Gün – Filmekimi’nde Bugün Ne İzledik (29 Eylül)

3.Gün – Filmekimi’nde Bugün Neler İzledik? (30 Eylül)

Filmekimi Filmleri Yıldız Tablosu

Adsız3

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi