Filmekimi’nin heyecanla beklediğimiz programı nihayet açıklandı! 2012 yılının heyecanla beklenen bir çok filmini seyirciyle buluşturacak festivalin program detayları için http://filmekimi.iksv.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

“Bu yıl 11. kez düzenlenen Filmekimi, 29 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında, Türkiye’nin farklı kentlerinde sinemaseverlerle buluşuyor. Filmekimi yine usta yönetmenlerin dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilmiş, ödüller kazanmış son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 40’a yakın filmle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

İlk kez düzenlendiği 2002 yılından bu yana İstanbullu sinemaseverlerden büyük ilgi gören Filmekimi, geçtiğimiz yıl 47 bin sinemaseverle buluşmuş, salonlardaki doluluk oranı %99’a ulaşmıştı.

Filmekimi, İstanbul’da Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı City’s olmak üzere 3 sinemada izleyicilerle buluşuyor.

11. Filmekimi geçen yıl beş şehirle hayata geçirdiği, sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini sadece İstanbul’a değil, Türkiye’nin farklı noktalarına eriştirme hedefini bu yıl daha da geliştiriyor. Geçen yıl ilk kez İstanbul sınırlarını aşarak Türkiye’nin beş kentinde daha sinemaseverlere ulaşan Filmekimi, bu yıl da Bursa, İzmir, Ankara, Erzurum, Diyarbakır ve Gaziantep’te düzenleniyor. Ayrıca Van ve Batman’da da Filmekimi kapsamında ücretsiz gösterimler yapılıyor. İstanbul dışındaki kentlerde, 11. Filmekimi programındaki filmlerin yanı sıra 31. İstanbul Film Festivali’nde gösterilen filmlerin de yer aldığı özel bir seçki de sunulacak.”

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi