Sinemaseverlere farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak üzere faaliyet gösteren sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, yeni bir ‘Tematik Gece’ etkinliği düzenliyor. Genç ve yetenekli yönetmenler İlkyaz Kocatepe ve Aksel Bonfil’in ev sahipliği yapacağı Teenage Blues by Fil’m Hafızası etkinliği 31 Ocak Cuma akşamı 21.30’da Salon İKSV’de gerçekleşecek.

Hak ettiği değeri görmemiş bağımsız yapıtlara hayat vermeyi amaçlayan Fil’m Hafızası’nın teması bu kez gençlik filmleri. Oyuncu ve yönetmen olarak tanınan ve başarılı işlere imza atan İlkyaz Kocatepe ile Aksel Bonfil, yaşamın en zorlu dönemlerinden olan ergenliğin kırılgan ve enerjik ruhunu anlatan kısa filmlerin gösterileceği geceye ev sahipliği yapacak.

Teenage Blues by Fil’m Hafızası’nda eğlence gece boyu devam edecek. Soundtrack quiz’de aşina olunan şarkıların hangi filmlere ait olduğu seyircilere sorulacak ve kazananlar sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Dinamik ve başarılı müzik grubu Maglata da film müzikleriyle dolu repertuarıyla, sinemaseverlere canlı müzik keyfi sunacak.

Underground kültürünün fotoğrafçı temsilcisi Dilan Bozyel tüm bu keyifli anları objektifine yansıtarak etkinliğe destek verecek.  2F Magazine ve Beyogluin.com etkinliğin medya sponsorluğunu üstlenirken dünyanın önde gelen dijital medya okullarından SAEde geceye proje desteği sağlıyor.

Etkinlik biletleri Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Ana gişe İKSV pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

afis

Program:

21:00 Kapı Açılış

21:30 Kısa Film Gösterimi (1. Bölüm) – Electric Indigo – Nefs – Aksel Bonfil’le Söyleşi

22:15 Soundtrack Quiz

22:30 Kısa Film Gösterimi (2. Bölüm) – Little Secret  – The Ladder – Botev Is an Idiot

23:15 Yarışma

23:45 Maglata – Canlı Performans

KISA FİLM SEÇKİSİ

Electric Indigo

Jean Julien Collette/2013/Belçika/24′

Beraber çocuk büyütmek istedikleri için evlenen Ruben ve Tony, yakın arkadaşları Jennifer’ın taşıyıcı annelik yapmasıyla bir kız çocuk sahibi olur: Indigo. İki heteroseksüel babayla büyüyen Indigo’nun hayatı, akıl sağlığı pek yerinde olmayan annesinin yıllar sonra tekrar ortaya çıkmasıyla değişecektir.

Little Secret

Martin Krejci/2013/Çek Cumhuriyeti/20′

Yokluğunda eve kimseyi almayacağına dair annesine söz veren Tomas’ın başına arkadaşlarıyla yaptığı partinin ardından umulmadık bir felaket gelir. Annesinden durumu gizlemek için küçük bir yalan uyduran Tomas, vicdanını sızlatan ve etkisi giderek artan bu yalanı ne zamana kadar sürdürebilecektir?

nefs

Nefs

Aksel Bonfil/2013/Türkiye/10′

Fazla “erkeksi” göründüğü için öğretmeninden ve lise yönetiminden azar yiyen Deniz ve ona destek olan arkadaşı Duru, okul kurallarının gerektirdikleriyle ve okulun boyun eğmeyi reddettikleri öğretmeniyle yüzleşmek durumundadır.

The Ladder

Pete Fitz/2013/ABD/7′

Saat geç olmasına rağmen CB’nin Clarissa’nın ödevine yardım etmesi için iyi bir neden vardır, karşılığında Clarissa ona bir şey verecektir. Yalnız bu iş o kadar kolay olmayacaktır; çünkü CB’nin Clarissa’nın odasına girebilmek için yanında bir de merdiven götürmesi gerekiyordur. Pete Fitz’in filmi gençliğe dair gülümseten bir bakış sunuyor.

Botev Is an Idiot

Deyan Bararev/2012/Bulgaristan/9′

Vasko sınıf ödevi için Bulgaristan’ın ulusal kahramanı Botev hakkında bir yazı yazar. Öğretmeni yazıyı okumadan, sırf başlığı sebebi ile Vasko’yu tahtaya kaldırır ve bütün sınıfın önünde ona bir ders vermek ister. Peki Vasko’nun yazısı esasen neyi anlatmaktadır? Önyargılar ve hoşgörüsüzlük üzerine hepimize tanıdık gelecek bir film.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi