Sinemaseverlere farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak üzere faaliyet gösteren sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, aşık sinefilleri 13 Şubat Perşembe akşamı saat 20:30’da Maya Cüneyt Türel sahnesinde düzenleyeceği Kısa’ca Aşk etkinliğinde buluşturacak.

Fil’m Hafızası’nın sevgililere farklı bir deneyim sunacağı etkinlikte, çiftler aşka bambaşka bir pencereden bakarken, düzenlenecek sürpriz yarışma ile de şık bir akşam yemeği kazanma şansı yakalayacaklar.

Aşka dair kısa filmler ve gramofondan yükselen romantik şarkılarla dolu Kısa’ca Aşk etkinliğinin biletleri Biletix satış kanallarından temin edilmektedir.

Bilet fiyatı 25 TL’dir.

as?k temas?

KISA FİLM SEÇKİSİ

Apricot (2010)

Ben Briand / ABD / 11’

Tatmin edici bir görsellik eşliğinde, insan hafızasının dehlizlerinde gizli kalmış ve hatırlanmak istenen bir “ilk aşk”ın hikayesi.

Coffee & Pie (2011)

Douglas Horn / ABD / 15’

June, October ve Billy-Jean yolları bir kafede kesişen, anti-romantik bir öykünün üç kahramanıdır. Aşkın imkansızlığını anlamlandırmaya çabalayan çiftimizin imdadına sürpriz bir rehber yetişir. Birçok festivalden ödülle dönen film, lezbiyen bir çift üzerinden insan ilişkilerine ışık tutuyor.

Voice Over (2011)

Martin Rosete / İspanya / 10’

Uzayın derinliklerinde yalnız, bir savaşta yürüyemeyecek kadar yaralı ve denizin derinliklerinde boğulmak üzere olabilirsiniz ama bir “ilk öpücük” hiç bu kadar zor olmamıştır.

voiceover

Direk Aşk (2011)

Ertuğ Tüfekçioğlu / Türkiye / 11’

Çaresiz bir kadının hiç beklemediği bir anda aşık olmasını anlatan trajikomik bir hikaye.

Random Strangers (2011)

Alexis Dos Santos / İngiltere-Hollanda-Arjantin / 25’

İki yabancı bir gecede buluşurlar… Ancak, şarkıdaki gibi ne bir bardadırlar ne de dans etmektedirler. Twitter, Facebook ya da MySpace ve belki en çok Skype. İki yalnız insan yabancı hayatlarında ilk bakışta aşkı paylaşırlar; oldukça yoğun, tutkulu ve uzaktan…

Fear of Flying (2013)

Connor Finnegan / İrlanda / 10’

Korkularının esiri olan Dougal’ın, güney sahillerine göç eden Lucy’nin peşinden gidişini keyifli bir dille anlatan, unutulmayacak bir animasyon.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi