Geçtiğimiz senelerde yönetmenlik dünyasına adım atıp, kısa bir zamanda dikkatleri üzerine toplayan Jan Speckenbach’ın yaklaşık beş yıl aradan sonra yönetmenlik koltuğuna oturduğu Freedom filminden merak uyandıran bir fragman seyirciyle buluştu.

2012 yılında seyircinin beğenisine sunduğu ilk uzun metraj denemesi Reported Missing filmiyle başarılı bir festival sezonuna imza atan Jan Speckenbach beyazperdeye geri dönerken; Locarno Uluslararası Film Festivali’nde Altın Leopar yarışına hızlı bir giriş yapıyor. Etkinlik kapsamında prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanan filmin fragmanı ilginç bir atmosfere ev sahipliği yapıyor. Oyuncu kadrosunda Johanna Wokalek, Ricky Watson, Inga Birkenfeld ve Ondrej Koval’ın yer aldığı yapım Nora adlı bir karakterin hikayesine ortaklık ediyor.

freedom-filminden-merak-uyandıran-bir-fragman-yayınlandı-filmloverss

Bir Kadının Kendini Arayış Hikayesi: Freedom

Hasretini çektiği özgürlüğü bulmak için ailesinden uzaklaşan Nora eşi ve çocuklarını bırakarak, yeni bir kimlikle farklı bir şehre taşınıyor. Soluksuz bir maceraya atılan Nora ve gitme sebebini anlamaya çalışan eşi arasında çarpıcı bir gerçeklik hikayesini izleme fırsatı yakalayacağımız filmin belirlenen bir vizyon tarihi yok. Ancak fragmanın merak uyandırdığını söylemek mümkün. Buna rağmen senaristin Nora’nın kendini arayış hikayesine nasıl yaklaştığı belirsiz. Fragman ipuçları barındırıyor elbette. Bununla birlikte yönetmenin Nora’nın iç dünyasından kesitler sunması filmi izlemeye değer kılar nitelikte. Orta yaşlarda bir kadının çıktığı yolculuğun ne kadar ilgi çektiği sorusu ise, festival kapsamında açığa çıkabilir. Fragmana aşağıdan göz atabilir, gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz:


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi