5jDiDypi_uQ


17 yaşındaki bir genç kızın sıra dışı büyüme hikâyesini anlatan, Josephine Decker imzalı Madeline’s Madeline’den fragman yayınlandı.

Kariyerini hem oyuncu hem de yönetmen olarak şekillendiren Josephine Decker, bu yıl üçüncü uzun metraj filmi Madeline’s Madeline ile büyük bir çıkış yakaladı. Prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan, 68. Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde gösterilen film, ülkemizde de 37. İstanbul Film Festivali’ne konuk olmuştu. Katıldığı her festivalde hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alan film, özellikle Madeline karakterine hayat veren aynı zamanda ilk kez uzun metraj bir filmde rol alan Helena Howard’ın performansıyla çok konuşuluyor. Howard’a, en son Lost in Space dizisinde izlediğimiz Molly Parker ile Madeline’nin annesi rolünde yönetmen olarak tanıdığımız Miranda July eşlik ediyor.

Farklı Tarzıyla Dikkat Çeken Madeline’s Madeline’den Fragman Yayınlandı

Peki Madeline’s Madeline’de izleyiciyi ne bekliyor? Film, 17 yaşındaki bir genç kızın büyüme hikâyesini anlatıyor. Ancak bu büyüme hikâyesi, Amerikan filmlerinde gördüğünüz ‘sıradan’ büyüme hikâyelerinde oldukça farklı. Rol aldığı tiyatro sahnesinde, oyunun yönetmeni Evangeline’nin zorlamasıyla Madeline’ni bambaşka bir kişiliğe bürünürken görüyoruz. Madeline oynadığı karakterin içine girerken, annesiyle olan sorunlu geçmişini kolektif sanatına taşıyor. Tabii bu durum performans ve gerçeklik arasındaki çizgilerin de bulanıklaşmasına neden oluyor.

Film, fragmanıyla izleyicisine ‘kışkırtıcı ve sıra dışı bir deneyim’ vadediyor. Madeline’nin psikolojisini derinlemesine incelemesini beklediğimiz filmin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz belli değil. Bir an önce sinemada izlemek istediğimiz filmin etkileyici fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi