Facebook, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun hayatını anlatan bir belgesel dizisi çekebilir.

Geçtiğimiz yıl Facebook, Netflix’in internet dünyasında büyük çaplı bir etki yaratmasına karşılık olarak kendi orijinal dizilerini üretmek için çalışmalara başlamıştı. Hem Netflix hem de Amazon ve Hulu arasındaki yarışta varlığını hissettirmek isteyen Facebook; Norveç dizisi Skam’ın ABD versiyonu, Elizabeth Olsen‘ın başrolünde yer alacağı isimsiz dizi ve Catherine Zeta-Jones‘lu Queen America‘dan sonra oldukça ilginç bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Bu bağlamda Facebook, dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo‘nun hayatını anlatan bir belgesel dizisi çekebilir.

Facebook’tan Cristiano Ronaldo’lu Belgesel Dizisi Gelebilir

Evet, yanlış duymadınız! Facebook, Cristiano Ronaldo’lu 13 bölümlük bir belgesel dizisi çekmeyi planlıyor. Başarılı futbolcuyla görüşmeler sürerken; Ronaldo’nun projeyi kabul etmesi halinde 13 bölüm için 10 milyon dolar kazanacağını sözlerimize ekleyelim. Manchester United ve Real Madrid gibi dünyanın en iyi futbol kulüplerinde forma giyen Ronaldo’nun, bugünlere nasıl geldiğini ve iyi bir futbolcu olmak için neleri göze aldığını görmek oldukça heyecanlı olacak.

Bununla beraber Facebook ve Cristiano Ronaldo arasındaki ilişki sadece bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz Mayıs ayında iki taraf, genç kızlardan oluşan bir futbol takımının New York’a uzanan macerasını konu edinecek bir dizi için anlaşmaya varmıştı. Bu dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil. Ronaldo’nun, Facebook’la bu anlaşmayı yapmış olması kendi hayatıyla ilgili belgesel dizisinin çekilmesini mümkün kılıyor.

Facebook Watch platformunda yayınlanması planlanan bu iki projeyle ilgili en yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Hayatımızın her alanında etkin olmaya devam eden Facebook’un, online dizi sektöründe aktif olabilmek için bu projeyle ilgilenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Facebook’un bu hamlesi, Netflix’in İtalya’nın en güçlü futbol kulüplerinden Juventus’un hikayesini konu alan First Team:Juventus belgeseline karşı geliştirdiği bir proje olabilir mi? Görüşlerinizi bekliyoruz.

Kaynak: Variety

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi