Sprited Away, Kiki’s Delivery Service, Porco Rosso gibi filmlere imza atan; anime dünyasının efsanevi isimlerinden Studio Ghibli’nin kurucusu Hayao Miyazaki’nin, filmleri arasındaki bağlantıların ve küçük göndermelerin bir araya geldiği başarılı video çalışmasına göz atmaya ne dersiniz?

Anime dünyasının en büyük ustalarından biri olarak kabul edilen Studio Ghibli’nin kurucu ismi Hayao Miyazaki; çektiği filmlerle animasyon dünyasına yeni bir soluk getirmiş, ele aldığı konuları başarılı bir vizyonla sinemaya aktararak izleyicinin gönlünde taht kurmuştur. Aynı zamanda yarattığı yalın karakterleri, masalsı bir evrende izleyiciyle buluşturur. Bu evreni ortaya çıkarırken de sınır tanımayan hayal gücünden yararlanır. Gelişen animasyon teknolojilerine rağmen tarzından hiçbir zaman ödün vermeyen Miyazaki, çektiği her filmi diğer filmleriyle ilişkilendirmeyi seven bir yönetmen.

Gelin hep birlikte Mayazaki filmlerinde yer alan ilginç bağlantıların, küçük göndermelerin bir araya getirildiği etkileyici videoya bir göz atalım.

Hayao Miyazaki Filmleri Arasındaki Sıra Dışı Bağlantılar

hayao-miyazaki-filmleri-arasindaki-sira-disi-baglantilar-filmloverss

Ghibli Museum’un Twitter hesabından yayınladığı video; Hayao Miyazaki‘nin Kiki’s Delivery Service, Porco Rosso, Whisper of the Heart, Spirited Away, Howl’s Moving Castle, My Neighbor Totoro, From Up on Poppy Hill filmleri arasındaki ilginç bağlantıların, küçük göndermelerin ve gizli karakterlerin yer aldığı anları bir araya getirdi.

Kiki’s Delivery Service’de ‘Studio Ghibli’ isminin birkaç yerde görünmesi, Spirited Away’de bir yatak odasında Kiki’s Delivery Service filmindeki kedi Jiji’nin yastığının bulunması, My Neighbor Totoro ve Spirited Away filmlerinde benzer sahnelerin yer alması  gibi birçok kare videoda kendisine yer buluyor.

Studio Ghibli tıpkı Pixar ve Disney’in yaptığı gibi bünyesinde barındıran karakterleri değişik şekillerde bir araya getirme yoluna gidiyor. Bunu yaparken de izleyiciye izlemesi keyifli bir sinema şöleni sunuyor. Miyazaki’nin filmlerine saygı duruşunda bulunan bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi