Türkiye’nin en başarılı sinema bloglarından Bir Zamanlar Sinema, tarihin en iyi 5 bilimkurgu serisini seçti. 

FilmLoverss yazarlarından Serdar Durdu‘nun kişisel blogu Bir Zamanlar Sinema okurlarının seçtiği En İyi 5 Bilimkurgu Serisi isimli anketin zirvesinde Star Wars yer alırken, Star Wars’ın ardından en çok oyu Back to The Future serisi aldı.

En İyi 5 Bilimkurgu Serisi

1- Star Wars

2- Back to The Future

3- The Matrix Üçlemesi

4- Terminator

5- Alien

Serdar Durdu’nun notu: Anketimizde Planet of the Apes ve Mad Max’in yeterli oy alamayıp ilk 5 dışında kalması biraz şaşırtıcı oldu. Sonuçta iki seri de yeni bölümleriyle bir tazelenme sürecine girdi ve yeni neslin büyük beğenisini kazandı. En azından ilk beşi zorlamalarını beklerdim. Seri olarak o kadar da güçlü durmayan Matrix’in 7 filmden (remake’i saymıyorum) oluşan Maymunlar Gezegeni serisini alaşağı etmesi sürprizdi bana kalırsa. X-Men de beklendiği gibi 2000’li yılların bilimkurgu serilerinden  en çok oy alan yapımdı.

80 kişinin oy verdiği anketimizde: Star Wars 33, Back to the Future 24, Matrix 23, Terminator 16, Alien 15 oy alarak ilk 5 film içinde yer aldı. (Bir kişi birden fazla film için oy kullanabiliyordu. Filmlerin aldıkları oyların toplamı 80’i geçtiği için hatırlatayım dedim)

Anket sonuçları ve Serdar Durdu’nun filmler hakkındaki görüşleri için: http://birzamanlarsinema.blogspot.com.tr/2015/06/en-iyi-5-bilimkurgu-filmi-serisini.html

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi