_uXHJRr7JEc


Elisabeth Moss’un yapımcılığını üstlendiği, Tiler Peck’in aynı adlı bale gösterisinin muazzam bir yansımasını sunan Hulu belgeseli Ballet Now’dan fragman yayınlandı. 

Elisabeth Moss ve Hulu sürpriz bir işbirliği yapıyor. Steven Cantor‘un yönetmen koltuğunda oturduğu Ballet Now, heyecan uyandıran bir fragmanla seyirciyi selamlıyor. Birkaç ay önce Seattle Uluslararası Film Festivali‘nde prömiyerini gerçekleştiren belgesel, Los Angeles Müzik Merkezi’nde sahnelenmiş bir gösterinin kamera arkasını anlatıyor.

Bu gösterinin sorumlusu ise, farklı dans türlerini ve dansçıları bir araya getiren Tiler Peck. Erkek egemen bir sektörde baş balerin görevini sürdüren Peck, gösterinin esas mimarı. Belgeselin ortaya çıkış hikâyesi de böyle başlıyor. Balerinin Indiewire‘daki açıklaması, bir gösteri hazırlamanın zorluğuna dikkat çekiyor. Peck ”Geriye dönüp bakınca, bu gösterileri yönetmenin ve küratörlüğünü yapmanın yalnızca profesyonel bir dansçı olarak değil; aynı zamanda güzel sanatlarda çalışan bir kadın olarak da kariyerimin en gurur verici anlarından biri olduğunu söyleyebilirim” diyor.

Ballet Now, 20 Temmuz’da Yayında

Bu noktada Cantor’un kendine has bakış açısının fragmana yansıdığını söylemek de mümkün. Dancer, Step gibi başarılı dans filmlerine imza atan yönetmen, fragmanla bizi adeta büyülüyor. Moss’un yapımcılığa giderek alıştığı şu günlerde belgesel dünyasına adım atması da yapımı sıradışı kılıyor. Oyuncunun 37. İstanbul Film Festivali‘nde gösterilen Madeline’s Madeline filminin yapımcıları arasında yer aldığını belirtmekte de fayda var.

20 Temmuz‘da Hulu’da yayınlanacak belgeselin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi