Ekibimiz

Utku Ögetürk

Direktör

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra FilmLoverss’ı kurdu. Genel yayın yönetmenliğini üstlendiği FilmLoverss’ta film eleştirileri ve sinema yazıları yazmaktadır.

Esen Tan

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

1989 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bileşik Sanatlar bölümünde okuduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema Tv yüksek lisansını tamamladı. Sinema üzerine okumaya ve yazmaya devam ediyor.

Güvenç Atsüren

Genel Yayın Yönetmeni

1987’nin baharında İstanbul’un Anadolu Yakası’nda doğdu. Lisede Taksi Şoförü’nü, üniversitede Yedinci Mühür’ü izleyince hayatı değişti. Hâlâ o hayatın peşinden gidiyor.

İbrahim Cem Özsefil

Editör

1994 yılında Gaziantep’te doğdu. Eğitim hayatı, kaos kenti İstanbul’da, İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde devam etmekte.

Erhan Tan

Haber Departmanı Sorumlusu

1989 yılında İstanbul'da doğdu. Tarihin ortanca çocuklarından. Sinemayla tanışana kadar bir amacı ya da yeri yoktu. Şimdilerde bazen Orta Dünya'da bazen Westeros'ta yaşıyor.

Aras Keser

Toplamda 14 kişinin okuduğu blogunda yaklaşık 5 yıl boyunca sinema üzerine bir şeyler yazdı. Uzun sayılabilecek bir süre şiir ve edebiyat dergilerinde çalıştı. Artık çalışmıyor. Şu sıralar tek derdi sinema üzerine daha fazla düşünüp, yazabilmek.

Aslı Ildır

Sinema Yazarı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Film Çalışmaları eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema-Televizyon yüksek lisansını bitirdi. Halen Koç Üniversitesi'nde Medya Çalışmaları doktorası yapıyor ve Altyazı sinema dergisinde üç yıldır sinema yazıları yazıyor.

Baran Barış

Sinema Yazarı

1990 yılında İzmir'de doğdu. Yüksek lisans eğitimini Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı'nda tamamladıktan sonra doktora eğitimine devam ediyor. Edebiyat ve sinema üzerine yazdığı yazılar, çeşitli dergi ve internet sitelerinde yayınlanıyor.

Berna Güler

Sinema Yazarı

1994'te Altınoluk'ta doğdu. Ege Üniversitesi'nde Klasik Arkeoloji okudu. Haber editörlüğü ve sanat yönetmenliği yaptı. Gazete, dergi ve kültür sanat platformlarına farklı disiplinlerden yazılar yazıyor.

Burak Ülgen

Sinema Yazarı

Vicdan, emek, sinema ve JRR Tolkien’e göre yaşar. Orta sınıf ve toplumsal hafızaya kafayı takmıştır. Dayanışmayla ve umutla güzel günlerin geleceğine inanmaktadır.

Ecem Şen

Sinema Yazarı

Sinema üzerine yazmaya yönelik tutkusunu keşfettikten sonra yolu FilmLoverss ile kesişti. Bu kesişme, hem sinemaya yönelik tutkusunu hem de yazma isteğini her geçen gün artırıyor.

Gizem Çalışır

Sinema Yazarı

İlk sinema deneyimini 6 yaşındayken babasıyla birlikte gittiği Aslan Kral filmiyle yaşayınca büyülü fenerin etkisinden hiç çıkamadı; pek çıkacak gibi de durmuyor.

Batu Anadolu

Sinema Yazarı

1986'da doğdu. Challenger faciası, Çernobil patlaması, Olof Palme suikastı ve Cliff Burton'un ölümü, aynı yıl yaşanan diğer felaketlerdir.

Mehmet Alp Karaçaylı

Sinema Yazarı

1997, Antalya doğumlu. Sinemanın mücadeleci kimliği hayatını değiştirdi. Alien serisi ve Tarantino hep kırmızı çizgisi oldu. Ankara Üniversitesi’nde İletişim eğitimine devam ediyor.

Berkay Şatır

Sinema Yazarı

1994’te İstanbul’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden ve Université Bordeaux Montaigne Eş Diploma Programı'ndan mezun oldu. Beykoz Kundura’da Plato-Mekan Tanıtım Sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Efe Ülgen

Sinema Yazarı

1993 yılında İstanbul'da doğdu. Bahçeşehir Sinema&Tv'yi bitirdi. Reklam sektöründe çalışmanın yanı sıra sinemasal çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ekin Can Göksoy

Sinema Yazarı

1987 yılında Bursa'da doğdu. Mühendislikten tarihe savruluşunda bir öykü kitabı, bir de roman çıkarmayı başardı. Ancak, sinema yapma isteğini rafa kaldırmayı düşünmüyor.

Gökçe Bilgiç

Sinema Yazarı

Lisans eğitimi biter bitmez kendisini bir takım dizi ve film setlerinde buluverdi. Ardından, TRT Radyo 3’de gerçekleştirdiği Bağımsız Sinemanın Sesi programıyla, içindeki sinema tutkusunu dillendirmeye başladı. Şimdilerde ise bu tutkuyu yazarak ifade etmenin peşinde.

Murat Emir Eren

Sinema Yazarı

1982 İstanbul doğumlu. 2000 yılından bu yana ulusal ve uluslararası mecralarda sinema üzerine yazılar yazdı. Senaryo çalışmalarında bulundu.

Murat Yalçın

Sinema Yazarı

1988 Istanbul doğumlu. 2008 yılında Mersin Üniversitesi'nde İşletme bitirdi. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema okudu ve Psikoloji Çift Anadal yaptı.

Nil Güllü

Sinema Yazarı

1995'te Ankara'da doğdu. Radyo, sinema ve tv bölümünden mezun oldu. Lise yıllarında fark ettiği sinemaya olan tutkusu hâlâ sürmekte.

Okan Toprak

Sinema Yazarı

Bir Eylül sabahı Ankara'da doğdu. Sinemayla yolculuğu çocukluğunda izlediği Yeşilçam filmleriyle başladı. Yetişkinliğinde onsuz yola devam edemeyeceğine karar verdi. Yolculuğu sinemanın dönüştüren gücüyle devam ediyor.

Ozan Aytaş

Sinema Yazarı

1996 yazında Ankara'da doğdu. Radyo, Televizyon Sinema üzerine Yüksek Lisans yapıyor ve her fırsatta film izlemeye devam ediyor.

Özge Yağmur

Sinema Yazarı

Lisans eğitimi devam ederken kazandığı gönüllü deneyimlerle dijital ajans dünyasının bir parçası oldu. Profesyonel hayatından arta kalan zamanda fotoğraf ve sinemayla ilgileniyor.

Sezen Sayınalp

Sinema Yazarı

Psikoloji lisansının ardından, Sinema-Tv yüksek lisansıyla akademik hayatına devam ediyor. Apartman Sineması'nın kurucu üyelerinden. Halen Apartman Sineması, Arka Pencere ve Ekşi Sinema'da sinema yazarlığını sürdürüyor.

Tayfun Bodur

Sinema Yazarı

1992 yılında doğdu. Sinemayı insan ruhunun derin koordinatlarına ulaşmayı sağlayan bir ibadet yeri olarak görüyor, her cuma arınmak için filmlere gidiyor.

Zeynep Pınar Uçar

Sinema Yazarı

1995 yılı Nisan ayında doğdu. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümünü bitirdi. Şimdilerde ise UCLA’de senaryo yazarlığı üzerine sertifika eğitimi alıyor.

Janset Atacan

İçerik Editörü

96'da adige bir ailenin garip bakışlı kızı olarak doğdu. Orta Dünya ve Harry Potter meraklısı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde okuyor.

Övgü Avcıer

Video İçerik Sorumlusu

1995 yılında doğdu. İletişim Tasarımı ve Yönetimi okudu. Eskişehir’de festivallerde çalıştı. Suyu bulmanın hevesiyle kuyuyu kazmaya devam ediyor.

Sıla Şahinöz

İçerik Editörü

1995’te doğdu. Sinemanın büyülü dünyasını keşfedince hayata karşı bakış açısını, izlediği filmlerle oluşturmaya başladı. Korku filmlerine düşkün, sinemanın gücüne inanan bir sinefil.

İbrahim Mumcu

Yazılım Sorumlusu

1991, İstanbul doğumlu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra yazılım mühendisi olarak görev almaya başladı. Müzik dinlemediği bir an bile yok.

Cemre İliksiz

Sosyal Medya Sorumlusu

1996 yılında İstanbul'da doğdu. 2014 yılında sinema tutkusu onu Antalya'ya sürdü. Akdeniz Üniversitesi Televizyon - Sinema mezunu. Bugünlerde aynı tutku ve hevesle yaşamını sürdürmekte.

Eda Bebek

Stajyer

1995 yılında Bursa’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesinde Sosyoloji bölümünü bitirdi. İhtiyaç oldukça kendinden üçüncü tekil şahıs olarak bahsettiği cümleler yazıyor. Hayatını film ve müzikle geçirmenin yollarını arıyor.

Esril Bayrak

Stajyer

1998 yılında İstanbul'da doğdu. Kendini filmler ve kitaplarla buldu. Şimdi onları hiç bırakmıyor.

Selin Dağlıoğlu

Stajyer

1998 yılı Eylül ayında doğdu. Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünde okuyor. Hayatını sinema, tiyatro, müzik ve edebiyatla anlamlandırıyor. Bir yandan da tutkusu olan oyunculuğun peşinden gidiyor.

Hazal Kutlu

Görsel Yönetmen

1993 yılında İstanbul'da doğdu. 2016'da Bahçeşehir Üniversitesi'nden mezun oldu, Los Angeles'ta dil eğitimi aldı. Kariyerine grafik tasarımcı olarak devam etmektedir.

Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi