90’lı yıllarda adeta ekran fenomeni haline gelen, uzunca bir süre konuştuğumuz ‘Van Gölü Canavarı’ hikayesini hatırlar mısınız? Peki ya bu canavarın ününün Amerika’ya ulaştığını ve Cartoon Network adlı kanalda yayınlanan The Secret Saturday adlı çizgi serinin bir bölümünde yer aldığını söylesek, ne dersiniz?

Özellikle 90’lı yıllarda çocuk olan bir neslin hayal dünyasında oldukça büyük bir yer kaplayan Van Gölü Canavarı’nın haberleri aslında uzun yıllar önce ortaya çıktı. Ancak geriye dönüp baktığımızda ondan en çok bahsettiğimiz yıllar olarak akıllara 90’lar olarak kazınmış. Ana haberlerin olmazsa olmazı halini alan ve her yeni gün canavarı gördüğünü söyleyen insanlarla yapılan röportajlarla oldukça çok konuştuğumuz Van Gölü Canavarı’nın gerçek mi yoksa turizmi canlandırmak adına ortaya atılan bir efsane mi olduğu konusu ise üzerinden geçen yıllara rağmen hala konuşuluyor.

Van Gölü Canavarı The Secret Saturdays’in The Unblinking Eye Bölümünde Yer Almış

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de geçen, ayrıca birçok bilimsel araştırmanın da ilgisini çeken Van Gölü Canavarı efsanesi, gerçek midir yoksa efsane midir, hala bilmiyoruz fakat ününün sınırları geçip okyanusları aştığını söylemek  yanlış olmaz!

the-secret-saturdays-filmloverss

Efsanevi canavarımız, Kanadalı karikatürist Jay Stephans’ın yarattığı, Cartoon Network’te izleyiciyle buluşan The Secret Saturdays’in bir bölümünün kahramanı olmuş. 2008 yılında yayınlanan çizgi seri, Cryptidler’in gerçek oluşunu doğrulamak için çalışan kriptozoolog bir aile olan, Saturdayler’in maceralarını anlatır. Bunun için dünyayı dolaşan Saturday ailesi 2. sezonun The Unblinking Eye adlı 7. bölümünde Van Gölü Canavarı’nı konu alır. ‘Barış ve Sessizlik’ kavramının ekseninde gelişen bölüm, Van Gölü Canavarı’nın etrafında gelişir. Zak Saturday’in yaşamak için daha iyi bir yer aradığı canavar olarak gördüğümüz; canavar olmasına rağmen çizgi seride zararsız ve sevimli olarak resmedilen 90’lı yılların efsanesi Van Gölü Canavarı’nı bir de farklı bir gözle izlemek isterseniz The Secret Saturday’e göz atabilirsiniz. Jay Stephans’ın yarattığı seri, 2 sezondan oluşuyor!

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi