Son olarak Baby Driver’la muhteşem bir iş çıkaran Edgar Wright’ın yeni projesi, ikonik pop-rock grubu Sparks’ı merkezine alacak bir belgesel olacak.

2013 yapımı The World’s End’le Cornetto Üçlemesi’ni tamamlamış olan Edgar Wright, geçtiğimiz yıl Baby Driver ile nihayet geri dönmüştü.

Oyuncu kadrosunda Ansel Elgort, Jon Bernthal, Jon Hamm, Eliza Gonzalez ve Lily James gibi isimlerin yer aldığı Baby Driver, muhteşem müzikleri ve bu müziklerle işlenmiş başarılı kurgusu ve yönetmene has eğlenceli tarzıyla geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden birisi olmuş ve bu başarısını elde ettiği 3 Oscar adaylığıyla süslemişti.

Baby Driver sonrası yeni projesi Baby Driver 2 mu yoksa Hot Fuzz 2 mu olacak derken yönetmen, bizleri şaşırtarak daha önce hiç deneyimlemediği bir türe adım atacak.

Was very proud to shoot this @sparks_official concert at the @o2forumktown. What a night.

Edgar Wright (@edgarwright)’in paylaştığı bir gönderi ()

Edgar Wright’ın Yeni Projesi Sparks Müzik Grubu Hakkında Bir Belgesel Olacak

IndieWire’ın haberine göre Edgar Wright’ın yeni filmi, Sparks grubunu merkezine alacak bir belgesel olacak. Ron ve Russell Mael kardeşler tarafından 1972 yılında kurulan efsanevi pop-rock grubu, yönetmenin oldukça sevdiği müzik gruplarından bir tanesi. Belgeselin çalışmalarına grubun Mayıs ayının sonunda Londra’da gerçekleşen konserini kayıt altına alarak başladığını söyleyen Wright, şu sıralarda ise arşivleri karıştırmaktaymış.

Yapımcılığını Edgar Wright’ın tüm filmlerinde onunla birlikte çalışan Nira Park‘ın üstleneceği belgesel, yönetmenin belgesel türündeki ilk deneyimi olacak. Ancak Wright, müzik odaklı projelere pek de uzak sayılmaz. Keza Pharrell Williams’ın Gust of Wind ve Mint Royale’in Blue Song gibi şarkılarının video klipleri onun elinden çıkma.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi