Walt Disney, evrim teorisi ve bu süreçte yaşanan sıkıntıların etrafında dönen bir Charles Darwin filmi için hazırlıklara başladı.

Charles Darwin, son olarak 1859’da Türlerin Kökeni‘ni yazarken yaşadığı zorlukların ve 10 yaşındaki kızı Annie’nin ölümünden sonra yaşadığı üzüntünün etrafında dönen 2009 yapımı Creation filminde Paul Bettany ile hayat bulmuştu. Darwin hakkındaki biyografik film aslına bakılırsa dünya çapında beklenen ilgiyi ve tepkiyi görmemişti. Bu durumun farkında olan Walt Disney de şu sıralar Darwin’in hayatını konu alan yeni bir filmin hazırlıklarına başladı. Akademi Ödüllü Traffic filminin de senaristiliğini üstlenen Stephen Gaghan ismi henüz belli olmayan filmin senaryosunu kaleme alacak. Ayrıca Gaghan’ın yönetmen koltuğuna oturması da ihtimaller dahilinde.

Charles Darwin Filmi Evrim Teorisini Konu Alacak

Deadline‘a göre Disney, Darwin’in yolculuklarını içeren gizemli bir macerayı beyazperdeye yansıtmak istiyor. Bu planların gerçekleşmesi halinde film, Darwin’in evrim kuramını oluşturmasına katkı sağlayan HMS Beagle isimli İngiliz Kraliyet Donanması gemisi ile 1831’de yaptığı beş yıllık araştırma gezisini temel alacak. Daha çok bilimsel araştırmalara yönelik bir proje olarak düşünülen film, Darwin’in doğal seçilime olan ilgisinden yola çıkacak ve ismini verdiği evrim teorisine kadar uzanacak.

Bunlara ek olarak Stephen Gaghan şu sıralar başrollerde Matthew McConaughey, Michelle Williams ve Edgar Ramirez‘in yer aldığı gerçek bir maden skandalını konu alan Gold filminin hazırlıklarını sürdürüyor. Dolayısıyla ismi henüz netleşmeyen Charles Darwin filmi, gelişme sürecini oldukça zorlu geçiren evrim teorisinin üstesinden gelebilecek mi merakla bekliyoruz. Filme dair gelişmeleri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Hazırlayan: Damla Durmaz

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi