2015 yapımı Mustang’in yönetmeni Deniz Gamze Ergüven, Halle Berry ve Daniel Craig’li Kings’in ardından başrolünde Anne Hathaway’in yer alacağı The Lifeboat’un yönetmenliğini üstlenecek.

2015 yılında vizyona giren ilk uzun metrajı Mustang’le hem Türkiye hem de Dünya genelinde büyük bir etki yaratan Deniz Gamze Ergüven, şimdilik kariyerine Hollywood sinemasıyla devam edecekmiş gibi görünüyor.

Hatırlayacaksınız Mustang’in ardından Ergüven’in yeni projesi vakti zamanında !f İstanbul Senaryo Lab’ta geliştirilen Kings olacağı duyurulmuş ve ardından filmde Halle Berry ve Daniel Craig gibi Hollywood dünyasının iki tanındık isminin yer alacağı açıklanmıştı. ABD’nin Los Angeles şehrinde siyahi Amerikan vatandaşı Rodney King’i darp etmekten suçlanan dört Los Angeles polisinin mahkemede suçsuz bulunması sonucunda çıkıp altı gün süren 1992 Los Angeles Olayları’nı konu edinen Kings’in çekimleri geçtiğimiz Şubat ayında sona ermişti. Kings için post prodüksiyon çalışmaları süredursun Deniz Gamze Ergüven, şimdiden yeni projesini belirlemiş gibi görünüyor.

anne-hathaway-li-colossal-dan-fragman-yayinlandi-filmloverss

Deniz Gamze Ergüven ve Anne Hathaway The Lifeboat’ta Birlikte Çalışacak

The Tracking Board sitesinin haberine göre Ergüven’in yeni projesi The Lifeboat olacak. Charlotte Rogan’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanacak filmin yapımcılığının yanı sıra başrolünü ise Anne Hathaway üstleniyor. Projeyi daha önce Atonement ve Pride & Prejudice gibi filmlerle tanınan Joe Wright’ın yönetmesi planlanıyordu.

The Lifeboat, 1914 yazında Atlantik Okyanusu’nda seyreden görkemli Empress Alexandra bir patlama sonucu sulara gömülmesinin ardından eşi Henry tarafından filikalara bindirilen Grace Winter’ın filikadaki diğer tüm yolcularla birlikte olan yaşam mücadelesine odaklanacak.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi