Incendies, Prisoners ve Enemy gibi filmlerden tanıdığımız Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini yaptığı ve Emily Blunt’ın başrolünü üstlendiği Sicario’dan ilk fragman yayınlandı.

Çektiği Polytechnique, Incendies, Prisoners ve Enemy gibi filmler ile son yılların en dikkat çeken yönetmenlerinden biri olan Denis Villeneuve‘ün, 68. Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapan ve merakla beklenen yeni filmi Sicario‘dan ilk fragman yayınlandı.

Denis Villeneuve: “Sicario Şu Ana Kadar Çektiğim En İyi Film!”

En son çektiği Jose Saramago‘nun eserinden uyarlama Enemy ile gözlerimizin pasını silen Denis Villeneuve, 68. Cannes Film Festivali’ndeki prömiyerinden önce Sicario’nun şu ana kadar çektiği en iyi film olduğunu söylemiş ve zaten merakla beklediğimiz filmle ilgili beklentilerimizi iyice yükseltmişti. Filmin Cannes’daki prömiyerinden sonra gelen eleştirileri de, 2015’in en önemli yapımlarından biri ile karşı karşıya olduğumuzu gösterir nitelikte.

sicario-poster-filmloverss

Başrollerinde Emily Blunt, Benicio Del Toro ve Josh Brolin gibi isimleri gördüğümüz; senaryosunu aslen bir aktör olan Taylor Sheridan‘ın yazdığı filmin konusu ise şöyle:

Meksika’da Sicario tetikçi demektir… İdealist bir FBI ajanı olan Kate Macer, özel görev kuvveti sorumlusu Matt tarafından Amerika ve Meksika arasındaki kanunun işlemediği sınır bölgesindeki uyuşturucu savaşına destek için görevlendirilir. Sorunlu bir geçmişe sahip olan Alejandro’nun hikayeye dahil olması ile Kate, gizli kapaklı yapılan operasyon ile ilgili her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.

18 Eylül 2015 tarihinde ülkemizde vizyona girecek olan film ile ilgili daha önce yayınlanan görsel ve kliplere Sicario ulaşabilirsiniz. Ünlü yönetmenin gelecek projelerinden birinin de Blade Runner 2 olduğunu tekrardan hatırlatalım.

Hazırlayan: Emre Serbes

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi